Facebook Google+ Twitter

Południowa Wielkopolska: Podtopienia po intesywnych burzach

Dzisiaj nad południową Wielkopolską przeszły burze, które spowodowały lokalne potopienia i utrudnienia w ruchu drogowym.

fotografia ilustracyjna / Fot. fot.Paweł KrymarysJak rwące górskie potoki, tak wyglądały ulice Krotoszyna. Płynąca ulicami woda utrudniała ruch pojazdów i pieszych. W krotoszyńskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego bez przerwy dzwoniły telefony - to mieszkańcy Krotoszyna, Trzemeszna i Koźmina Wlkp. zgłaszali potrzebę wypompowania wody ze swoich posesji. Do usuwania szkód wywołanych ulewą ruszyły jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Krotoszyn: Benice, Biadki, Brzoza, Krotoszyn oraz Rozdrażewa i Koźmina Wlkp.

W Kaliszu nie było lepiej. Po około godzinnej ulewie, wiele ulic wyglądało jak potoki lub stawy. Na jednym z rond obwodnicy wewnętrznej Kalisza (Trasa Bursztynowa) ze studzienek kanalizacji deszczowej zaczęła wybijać woda, która rozlewała się na teren posesji położonych przy ul. Mieczysława Starego. Głębokość wody na tej ulicy wynosiła na całej długości około 20 cm.

A tak wyglądał róg ul. Kopernika i ul. Jabłkowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.