Facebook Google+ Twitter

Południowokoreańska armia postawiona w stan najwyższej gotowości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-28 07:32

Południowokoreańskie wojska zostały postawione w stan najwyższej gotowości, po tym jak władze w Phenianie zagroziły Seulowi wojną. W poniedziałek komunistyczna Północ przeprowadziła drugi w historii tego kraju podziemny test jądrowy, a po nim serię prób rakietowych. W opinii analityków, sytuacja na Półwyspie Koreańskim staje się coraz bardziej napięta.

Wspólne ćwiczenia południowokoreańskiej i amerykańskiej piechoty morskiej na wypadek ewentualnego ataku ze strony Korei Północnej, na plaży w Pohang, 360 km na południowy wschód od Seulu, 2008 rok / Fot. PAPPołudniowokoreańska agencja Yonhap podała, że Korea Północna przygotowuje się do kolejnych prowokacji. Najprawdopodobniej będą to nowe testy rakietowe. W stan najwyższej gotowości postawiono więc liczącą 670 000 żołnierzy armię Korei Południowej, a także 28 000 żołnierzy amerykańskich, stacjonujących przy granicy z Północą.

Phenian ogłosił, że w związku z zamiarem przystąpienia Korei Południowej do Inicjatywy przeciwko Rozprzestrzenianiu Broni Masowego Rażenia, wypowiada porozumienie o zawieszeniu broni między obydwoma państwami koreańskimi.

Członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie potępili północnokoreańskie próby jądrowe i rakietowe. Obecnie trwają prace nad uzgodnieniem treści rezolucji Rady. Według nieoficjalnych informacji Rosja i Chiny, które do tej pory sprzeciwiały się nakładaniu kolejnych kar na Phenian, teraz najprawdopodobniej zagłosują za zaostrzeniem sankcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.