Facebook Google+ Twitter

Pomagają i przekonują do transplantacji. Przekaż im 1 proc. podatku!

Współautorzy: Marta Wróbel

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu wspiera dzieci i dorosłych leczonych w tym ośrodku oraz prowadzi akcję promujące dawstwo narządów. Aby mogła funkcjonować, potrzebuje wsparcia finansowego, które zapewnić może 1 proc. podatku.

Baner Fundacji / Fot. http://www.fundacjasccs.pl/Fundacja powstała w 2004 roku. Celem jej działania jest nieodpłatne wspieranie działań na rzecz podnoszenia jakości, unowocześniania i kompleksowości metod leczenia osób dorosłych i dzieci na oddziałach kardiologicznych, kardiochirurgicznych i transplantacyjnych, prowadzenia prac rozwojowych i badań naukowych wchodzących w zakres działalności Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, wspierania osób dorosłych i dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji osobistej i majątkowej.

Fundacja organizuje dużą akcję "Tak dla transplantacji", mającą na celu przekonanie jak największej liczby osób, że warto podpisać zgodę na dawstwo narządów po śmierci. Kampania ta również promuje zdrowy styl życia. Akcja ma na celu wsparcie budowy modułu C, w której mieścić się będzie Centrum Leczenia Mukowiscydozy i Przeszczepu Płuc przy zabrzańskim Centrum. Baner akcji "Tak dla transplantacji" / Fot. http://www.takdlatransplantacji.pl/

Dzięki darczyńcom mali podopieczni mają możliwość wyjazdów integracyjnych np. w góry, gdzie choć na chwilę mogą odpocząć od problemów dnia codziennego, zmartwień. Wspomnienia z tych wyjazdów pozwalają im czekać na przeszczep czy też żyć aktywnie po operacji.

Fundacja ze swoich środków doposaża też Centrum w najnowocześniejszy sprzęt, co pozwala na lepszą diagnostykę, a co za tym idzie, na szybsze leczenie.

Aby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wypełnić odpowiednie zeznanie, wpisując we właściwe pola dane fundacji dostępne na jej stronie. Tam też można znaleźć gotowe wzory wszystkich PIT-ów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.