Facebook Google+ Twitter

Pomagał PiS w kampanii wyborczej, w nagrodę dostał posadę w telewizji?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-06-15 17:49

Krakowski dziennikarz Miłosz Horodyski, oskarżany o wspieranie PiS w kampanii samorządowej, przechodzi do zespołu Agencji Informacji TVP. Ma przygotowywać materiały do „Wiadomości”. - To kolejna osoba zatrudniona z klucza partyjnego – twierdzą pracownicy publicznej telewizji.

O Miłoszu Horodyskim było głośno w czasie kampanii przed wyborami do samorządu w 2006 r. Horodyski korzystając ze służbowego sprzętu (pracował wtedy w Radiu Kraków) przygotowywał spoty reklamowe PiS-owskich kandydatów na radych (jednym z nich była jego żona Monika Maria Horodyska – w wyborach przegrała). Dziennikarz przygotowywał też reportaże nieprzychylne innym niż PiS-owscy kandydaci na prezydenta miasta. Kiedy sprawa wyszła na jaw, po protestach jego kolegów z rozgłośni, Horodyski stracił pracę w radiu. W jego obronie stanęli wtedy słuchacze – kilku z nich zorganizowało pikietę pod siedzibą stacji. Jak ustaliliśmy, obecnie Horodyski pracuje w Warszawie – w TVP robi materiały do telewizyjnych „Wiadomości”.

Oficjalnie nikt nie potwierdza jego przejścia do Warszawy. Rzeczniczka TVP Aneta Wrona twierdzi, że Horodyski nie jest i nie będzie w najbliższym czasie zatrudniony w „Wiadomościach”. Ale nie wyklucza, że „za miesiąc lub dwa, to się zmieni”. Według niej Horodyski jest tylko „stażystą skierowanym do pomocy
reporterom”. Patrycja Kotecka, wiceszefowa Agencji Informacji TVP, której podlegają m.in. „Wiadomości”, twierdzi, że nic nie wie o jego przejściu do warszawskiej redakcji.
Co innego mówią dziennikarze TVP (żaden nie zgodził się na podanie swojego nazwiska). Ich zdaniem, Horodyski bierze udział w planowaniach i zgłasza tematy – w obecności Koteckiej.

Szef krakowskiej TVP3 Witold Gadowski (tam pracował Miłosz Horodyski po wyrzuceniu z radia): - Wiem, że Miłosz prowadzi rozmowy z warszawską Agencją Informacyjną. Był u mnie i stwierdził, że przenosi się do Warszawy.Sam Horodyski odmówił nam wypowiedzi. Pracownicy publicznej telewizji są zaniepokojeni – po historii ze spotami reklamowymi dla kandydatów PiS Horodyski jest przez nich kojarzony jako związany z tą partią – i przez to stronniczy. – To kolejna osoba zatrudniona z partyjnego klucza – twierdzi jeden z dziennikarzy.Witold Gadowski: - To dobry dziennikarz. Ma na koncie reportaże o „łowcach blach”, czyli zmowie policjantów z właścicielami lawet pomocy drogowej. - Według mnie, w Warszawie lubią takie drapieżne dziennikarstwo jakie uprawia Miłosz.

Przyjście Horodyskiego budzi emocje w TVP także dlatego, że tydzień temu, na funkcję p.o. wiceszefa Agencji Informacji TVP została wyznaczona Patrycja Kotecka, uchodząca też za bliską znajomą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
Dziennikarze TVP twierdzą że próbowała cenzurować ich materiały tak, aby nie szkodziły PiS – chciała m.in. usunąć z relacji dziennikarskiej fragment homilii abp. Józefa Michalika potępiającej polityków PiS za niedostateczne starania na rzecz wprowadzenia do Konstytucji zapisu o ochronie życia poczętego.

Krzysztof Kowalczyk, Anna Zielińska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niezależność telewizji publicznej istnieje tylko na papierze. Pamiętam np. reportaż o Ludwiku Dornie, gdy obejmował jakieś ważne stanowisko państwowe. I w TVN był pokazany ze swoich mądrych wypowiedzi, jak i wypomniano mu "wykształciuchów", itd. W TVP? Ani jednego negatywnego słowa o tym panu. Zresztą, ja już nie oglądam "Wiadomości", bo to jedynie tuba propagandowa rządzącej partii, no i poziom dziennikarstwa jest tam dużo niższy niż w stacjach komercyjnych - Polsat ma Tomasza Lisa, TVN - Tomasza Sianeckiego, Kamila Durczoka, Justynę Pochanke i wielu innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.