Facebook Google+ Twitter

Pomagamy ofiarom cyklonu Nargis w Birmie - pomóc możesz i ty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-06 13:21

Caritas Polska przekazała pierwsze fundusze dla najbardziej potrzebujących. Rozpoczyna się też akcja zbierania pieniędzy dla Birmańczyków.

Ksiądz Zbigniew Sobolewski poinformował IAR, że Caritas Polska przekazała na razie na rzecz Caritas w Birmie 20 tys. dolarów. W tej chwili bardziej niż transport czy ubrania potrzebne są właśnie pieniądze, za które miejscowi wolontariusze będą mogli kupić to, co jest im najbardziej konieczne. Na miejscu jest też Caritas Internationalis.
Do akcji przygotowany jest też Polski Czerwony Krzyż. Jednak jak zapewnia Borys Poleganow odpowiedzialny za pomoc zagraniczną, najpierw potrzebne są szczegółowe informacje na temat tego, jakiej pomocy wymagają Birmańczycy. Dlatego na miejscu są już specjaliści z Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, którzy oceniają rozmiar tragedii.
Również Polska Akcja Humanitarna analizuje sytuację i zamierza wesprzeć ofiary cyklonu. Pomoc na rzecz ofiar cyklonu w Birmie można przekazać wysyłając SMS-a o treści "POMAGAM" na nr 72902 (koszt 2,44 z VAT) lub wpłacając pieniądze na konto Caritas z dopiskiem "Birma". Numer konta można znaleźć na stronie www.caritas.pl
Według ostatnich danych cyklon w Birmie zabił co najmniej 15 tysięcy osób. Aż 30 tysięcy uznano za zaginione. Kilkaset tysięcy osób straciło dach nad głową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.