Facebook Google+ Twitter

Pomaganie jest miłe - licytuj

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-12-17 08:09

Trwa przedświąteczna aukcja charytatywna, której celem jest zakup sprzętu pomagającego w diagnozie chorób układu pokarmowego małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie. Inicjatorem jest Fundacja Zdrowie Dziecka.

Trwa przedświąteczna aukcja charytatywna, której celem jest zakup sprzętu pomagającego w diagnozie chorób układu pokarmowego małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie. Inicjatorem działania jest Fundacja Zdrowie Dziecka organizująca przedsięwzięcie z pomocą artystów oraz serwisu Allegro. Licytujmy dla dzieci.

„Walczymy o zdrowie i uśmiech dziecka” to dewiza, którą kierował się założyciel Szpitala Dziecięcego św. Ludwika prof. Jakubowski oraz która jest wciąż aktualna i codziennie realizowana przez zespół Szpitala. Fundacja Zdrowie Dziecka stara się wspierać lekarzy m.in. poprzez zakup niezbędnego w procesie leczenia sprzętu medycznego, diagnostycznego i rehabilitacyjnego. Nowy sprzęt to przede wszystkim ulga dla chorych dzieci. Nie trzeba więc nikogo przekonywać co do zasadności aukcji charytatywnej. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup aparatury diagnostycznej wspomagającej badania schorzeń układu pokarmowego. Do 21 grudnia można licytować obrazy Karoliny Dobuszyńskiej, Jacka Wiącka, Haliny Kaźmierczak, Jacka Polaka, Róży Urban, Czesława Wiącka czy fotografię Tadeusza Płaszewskiego przedstawiająca kierownika pracowni malarstwa krakowskiej ASP prof. Adama Marczyńskiego. Zarząd Fundacji zachęca: Włączenie się w licytację pomoże w ułatwieniu diagnozowania małych pacjentów z problemami układu pokarmowego. Dodatkową zaletą jest możliwość wejścia w posiadanie wartościowego dzieła sztuki.

Wszystkie prace znajdują się na: null

***
Fundacja Zdrowie Dziecka została założona 17 września 1992 roku przez 24 lekarzy Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Organizacja powstała, aby podejmować działania wspomagające poprawę warunków leczenia i hospitalizacji dzieci, zwiększyć dostępność do najnowszych metod diagnostycznych i leczniczych czy inicjować i promować działania profilaktyczne. Od czasu uzyskania statusu Organizacji Pożytku Publicznego w 2008 roku do końca 2012 roku Fundacja przeznaczyła na realizację zadań statutowych kwotę blisko 290 000 zł. Z tych środków Szpital św. Ludwika zakupił m.in. sprzęt medyczny: pompy strzykawkowe, defibrylator, gastrofiberoskop, kardiografy, pompy pojemnościowe i wiele innych. Cele Fundacji są realizowane dzięki odpisom 1% podatku oraz darowiznom osób prywatnych i przedsiębiorstw.

http://www.zdrowiedziecka.org/index.html
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.