Facebook Google+ Twitter

Pomaluj bombkę z Mondelez

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-06 13:26

Ruszyły artystyczne przygotowania do Świątecznej Iluminacji Brzegu

Lokalne przedszkola, stowarzyszenia oraz domy dziecka artystycznie przygotowują się do brzeskiej, Świątecznej Iluminacji 2013. Podopieczni z szesnastu lokalnych placówek ozdobią styropianowe bombki, które będzie można podziwiać już 7. grudnia br. na scenie przy Brzeskim Centrum Kultury. Akcja „Pomaluj bombkę z Mondelez” oficjalnie rozpoczęła sezon przedświąteczny w naszym mieście, którego punktem kulminacyjnym będzie tradycyjne rozpalenie 40 tys. światełek przy ul. Długiej w Brzegu.

W tym roku w akcji „Pomaluj bombkę z Mondelez” udział weźmie aż 16 lokalnych instytucji, czyli o 6 więcej niż podczas zeszłorocznej edycji. Wśród nich znalazły się maluchy z 11 brzeskich przedszkoli, Dom Dziecka w Skorogoszczy, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Brzegu i Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Szansa” z Brzegu, a także Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej oraz Brzeskie Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zadaniem wszystkich uczestników będzie ozdobienie styropianowych bombek o średnicy 50 cm – według własnego pomysłu i przy użyciu dowolnych materiałów plastycznych.

Niezwykle cieszy nas tak duże zainteresowanie i ciepłe słowa płynące z placówek biorących udział w przedsięwzięciu. Już dziś zachęcamy do obejrzenia wszystkich bombkowych dzieł zarówno najmłodszych, jak i dorosłych na scenie tegorocznej 5. edycji Świątecznej Iluminacji Brzegu – mówi Joanna Matryba, specjalista ds. Komunikacji w Mondelez Polska.

Wszystkie bombki wezmą udział w konkursie na „Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową 2013”. Swoje głosy będzie można oddawać nie tylko za pomocą oklasków w dniu imprezy, ale także poprzez wirtualną galerię na stronie wydarzenia na Facebook’u: www.facebook.com/#!/events/477167109047686/?ref_dashboard_filter=upcoming
klikając „Lubię to! ”. Zdjęcia ozdobionych bombek trafią na fun page’a już w listopadzie.
W ubiegłym roku tytuł zwycięzcy otrzymała anielska bombka z Przedszkola nr 6, które zdecydowało się uczestniczyć także w dziś rozpoczętej edycji.

Inicjatywy tego typu są zawsze bardzo chętnie podejmowane przez naszych wychowanków. To rozwój zdolności manualnych, odkrywanie talentów artystycznych, ale wspólne tworzeniemjednego dzieła ma także charakter integracyjny, szczególnie istotny dla maluchów w wieku przedszkolnym. Z ogromną radością będziemy więc tworzyć świąteczną bombkę po raz drugi – mówi Violetta Jaskólska-Palus, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 6 w Brzegu.

Celem zabawy „Pomaluj bombkę z Mondelez” jest przypomnienie o pięknej polskiej tradycji przystrajania drzewka świątecznego ręcznie tworzonymi ozdobami, ale także włączenie do zbliżającej się zabawy wszystkich mieszkańców Brzegu i okolic, gdyż to właśnie Mondelez Polska Production, już po raz piąty, ufunduje miastu i jego mieszkańcom 40 tys. światełek, jakie zabłysną na głównej ulicy w mieście.

Przygotowywanie bombek rozpoczęło przygotowania do jubileuszowej – 5. edycji Świątecznej Iluminacji Brzegu, realizowanej przez Brzeskie Centrum Kultury. Głównym inicjatorem pomysłu jest firma Mondelēz International, lider na rynku przekąsek i wiodąca firma branży spożywczej w Polsce, właściciel między innym dwóch fabryk zlokalizowanych w Skarbimierzu koło Brzegu (woj. opolskie). Partnerami wydarzenia są Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Brzeg.

Tegoroczna Świąteczna Iluminacja rozpocznie się 7 grudnia br., w sobotę, o godzinie 14.00 przy siedzibie Brzeskiego Centrum Kultury. W programie jak zwykle wiele konkursów, atrakcji rodzinnych i słodkich degustacji. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku będzie szczególnie mroźno i zimowo, a to za sprawą lodowej krainy, w jaką zmieni się Plac Polonii Amerykańskiej. Nie zabraknie oczywiście prezentów oraz wielkiego tortu urodzinowego z 5 świeczkami, do których dmuchania zaprosimy wszystkich mieszkańców Brzegu i okolic. Tradycyjnie, punktem kulminacyjnym będzie rozpalenie 40 000 światełek, symbolizujących 40 000 mieszkańców miasta przez zwycięzcę konkursu na Wielkiego Rozświetlacza Brzegu: www.wielkirozswietlacz.pl Udział w wydarzeniu zapowiedzieli już: Burmistrz Brzegu – Wojciech Huczyński, Starosta Powiatu Brzeskiego – Maciej Stefański, a także Dyrektorzy Fabryk Mondelez Polska ze Skarbimierza.

Już teraz najserdeczniej zapraszamy wszystkich mieszkańców Brzegu i okolic do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Więcej szczegółów dostępnych jest na: www.swiatecznailuminacja.pl

(Anna Nowocień-Rega)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.