Facebook Google+ Twitter

Pomaluj zdrowie w Tanzanii

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-07 11:03

Fundacja „Kultury Świata” zbiera obecnie środki, które pozwolą ukończyć rozbudowę ośrodka zdrowia Neema w Tanzanii w mieście Mwanga. Wspierając crowdfundingową kampanię można liczyć na wyjątkowe upominki prosto z tego kraju Afryki.

Rozbudowa ośrodka zdrowia Neema była konieczna, ponieważ zbyt mały, nie mógł sprostać stale rosnącej liczbie pacjentów. Placówka przez kilkanaście lat swojej działalności zyskała opnie miejsca, świadczącego usługi medyczne na wysokim poziomie. Dlatego mieszkańcy miasteczka i dystryktu Mwanga wiedzą, że otrzymają w ośrodku Neema odpowiednią pomoc i chętnie korzystają z jego usług, przyjeżdżając nawet z oddalonych wiosek.
W chwili obecnej najbardziej potrzebne jest rozszerzenie działalności prowadzonej przez ośrodek zdrowia o ochronę zdrowia okresu okołoporodowego oraz o zdrowie noworodków, w szczególności wcześniaków, a także o zabiegi ginekologiczne.

– Projekt, który realizujemy od lutego ma na celu poprawę dostępu do opieki zdrowotnej w mieście i dystrykcie Mwanga. Rozbudowa ośrodka Neema jest już prawie ukończona. Z ośrodka zdrowia powstanie wkrótce szpital, który jest bardzo potrzebny okolicznym mieszkańcom. Aby ukończyć pracę trzeba jeszcze pomalować oddział chirurgiczno – zabiegowy – mówi Aleksandra Gutowska z Fundacji „Kultury Świata”. To właśnie na ten cel zbierane są obecnie fundusze w kampanii „Pomaluj zdrowie w Tanzanii” (https://wspieram.to/2549-pomaluj-zdrowie-w-tanzanii.html)).

Aby cele udało się zrealizować trzeba zebrać kwotę 3 300 zł. Kampania na platformie croudfundingowej została uruchomiona zaledwie kilka dni temu, a już osiągnęła finansowanie na poziomie 71% wymaganej kwoty. Do końca kampanii pozostało 26 dni.

– Dla wszystkich wspierających projekt "Pomaluj zdrowie w Tanzanii" przygotowaliśmy specjalne nagrody. A każdy darczyńca, który wpłaci kwotę minimum 25 zł pojawi się na specjalnej tabliczce na ścianie budynku – dodaje Aleksandra Gutowska.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku.

(Zofia Bąkowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.