Facebook Google+ Twitter

Pomarańczowe rzeki w Jaworznie już płyną. A politycy milczą [ZDJĘCIA]

W Jaworznie spoczywa 200 tysięcy ton odpadów toksycznych. Szerzej o problemie pisałem kilka dni temu w artykule: "Ekobomba w Jaworznie. 200 tys. ton toksyn pod ziemią, a politycy bagatelizują problem". Dziś prezentuję galerię zdjęć.

1 z 20 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Mieszkańcy Jaworzna od lat żyją na tykającej bombie. W ziemi znajduje się wybuchowa mieszkanka najgroźniejszych trucizn, która w każdej chwili może „eksplodować”. Fot. Dawid Serafin
Mieszkańcy Jaworzna od lat żyją na tykającej bombie. W ziemi znajduje się wybuchowa mieszkanka najgroźniejszych trucizn, która w każdej chwili może „eksplodować”. Fot. Dawid Serafin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Organizacja Greenpeace to wyłudzacze pieniędzy z ochroną środowiska mało już mają wspólnego najśmieszniejsze było to jak to ostatnio wyliczyli ilu ludzi umiera w Polsce na wskutek opalania węglem elektrowni i takie tam podobne bzdury albo koczowanie na drzewach lub kominach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zakłady Azot w Jaworznie przez lata zatruwały powietrze i wodę nikt się tym nie przejmował i tak zostanie w mieście nie ma nikogo kto by był w stanie coś z tym zrobić temat wstydliwy,mało popularny,kosztowny lepiej wybudować drogi donikąd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś byli, nawet o tym pisałeś:
link

;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do Greepeace to zacytuję maila jakiego od nich dostałem zbierając materiały w tym temacie: "Kwestią Jaworzna zajmowaliśmy się ok. 5 lat temu w ramach naszej kampanii na rzecz czystości Wisły. Udało nam się wtedy ujawnić i nagłośnic ten problem. To było dość dawno i o ile dobrze pamiętam doprowadziło to do sytuacji gdy wojewoda i władze Jaworzna zajęły się poszukiwaniem pieniędzy na rozwiązanie tego problemu. Od lat tego nie śledzimy a kolega, który się tym zajmował już z nami nie pracuje. Przykro mi ale niewiele więcej mogę pomóc". - i wtedy faktycznie bodajże w 2009 przyjechał z Greenpeace pan Łukasz Supergan, który pobierał próbki wody pitnej, które były badane w Wielkiej Brytanii. Jednak od tamtego momentu aktywność Greenpeace w tej kwestii jest zerowa, co zresztą wynika z otrzymanej wiadomości od rzecznika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze mały drobiazg. Gdzie jest polska sekcja GREENPEACE???
wspinają się na kominy, chełpią się jak dzieci, że kogoś tam do "ciupy" zamknęli, piszą nawet o czymś takim - "...Miliony fanów Formuły 1 nie mają pojęcia, że firma Shell, sponsor zawodów w tej atrakcyjnej dyscyplinie sportu, odpowiedzialny jest za ekologiczną dewastację wielu rejonów naszej planety"
A co z Jaworznem szanowni aktywiści??? Może się któryś w ramach protestu wykąpie w rzeczce ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posłowie, komisje, polityka. Wielka farsa za wielkie pieniądze. Zgodzę się w pełni ze słowami p. Andrzeja.
Politycy traktują obywateli jak kmiotów. Uważają, że są kimś lepszym i z plebsem nie będą dyskutować. Są tak zabiegani w pracy i przemęczeni, że weekendy muszą rozpoczynać w piątek już od godziny 12-tej.
Oczywiście, gdy będą się sypać na Polaków unijne kary, to podatnicy to wszystko grzecznie zapłacą, ale tylko dlatego, że wcześniej politycy wykazali się zwykłym lenistwem lub też z powodu braku kompetencji i podstawowej wiedzy.

Aż się robi mdło, gdy patrzy się na takie paranoje i udawaną niemoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, podzielę się taką ciekawostką. Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa liczy 27 posłów. Z każdym z nich starałem się skontaktować. Odpowiedział na moje pytania tylko jeden poseł. Który na udzielenie odpowiedzi potrzebował jednego dnia od wysłania e-maila. Cała reszta nie odpisała nic. Po publikacji ostatniego artykułu napisałem do tych posłów raz jeszcze dziękując im za pomoc i podsyłając link do artykułu. Tym razem odpowiedziała asystent jednej z posłanek, że posłanka przygotowuje interpelacje w tej sprawie. Na moją odpowiedź że chętnie służę zdobytą wiedzą i materiałami w tym temacie w razie potrzeby odpowiedzi już nie dostałem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.