Facebook Google+ Twitter

Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie już gotowy. ZOBACZ FILM

Największa na świecie figura przedstawiająca Jezusa Chrystusa ma 33 metry wysokości, a z koroną 36 metrów. Budowla swoim wyglądem nawiązuje do słynnego pomnika Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro.

W24 / Fot. W24Pomnik zbudowany jest przy ul. Sulechowskiej w Świebodzinie na 16 metrowym nasypie z kamieni i gruzu. Pomnik ma wysokość 36 metrów wraz z koroną i wykonany jest w technologii siatkobetonu. Korona na skroni figury ma 3,5 metra średnicy oraz 2 m wysokości i w całości jest pozłocona, głowa ma 4,5 m wysokości i waży 15 ton. Każda z dłoni ma po 6 m długości, a odległość między końcami palców rąk wynosi 24 metry.

26 listopada 2000 roku biskup diecezjalny Adam Dyczkowski podczas uroczystej intronizacji, zawierzył miasto i gminę Świebodzin pod opiekę Chrystusa Króla. Pomysłodawcą był ks. kanonik Sylwester Zawadzki z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Prace nad pomnikiem rozpoczęto od usypania 16 metrowego kopca z gruzu i kamieni.

ZOBACZ FILM

6 listopada 2010 roku o godzinie 15.57 ukończono montaż ramion oraz głowy. Od tego momentu pomnik ze Świebodzina, jest większy od tego w Rio de Janeiro. Uroczyste odsłonięcie pomnika zaplanowano na 21 listopada.

O odsłonięciu pomnika informują międzynarodowe media. Informację o nim podała między innymi czeska telewizja i włoski dziennik La Repubblica.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
W Świebodzinie powstaje największy pomnik Chrystusa na świecie

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (83):

Sortuj komentarze:

Joker
  • Joker
  • 10.10.2011 01:25

Ze wszystkiego najbliższy wiary jest, być może, najbardziej zagorzały ateizm.

— Fiodor Dostojewski

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janek
  • Janek
  • 12.06.2011 01:14

Widocznie w Polsce dobrze się powodzi.Tylko to pachnie bożkami i pozostałością wierzeń rzymskich,którzy lubowali się w bożkach różnej maści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jacek
  • jacek
  • 06.02.2011 16:17

ludzie nie maja gdzie mieszkac po powodziach a oni stawiaja jakies pomniki besesu to jest

Komentarz został ukrytyrozwiń
rafako
  • rafako
  • 29.01.2011 22:30

z tego co wiem to bardziej jest sie wierzacym kiedy boga sie ma w sercu a nie w pomniku,uwarzam ze to marnotrawstwo,bo chrystus napewno nie jest zadowolony z tego ze jakis zacofany ksiezula wymyslil taka figure kosztem glodujacych dzieci lub chorych ktorzy potrzebuja na leczenie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojciech Jastrzębski
  • Wojciech Jastrzębski
  • 11.12.2010 22:39

komentarz mój dedykuje przeciwnikom krzyża, Jestem ateistą , ale jak czytam , ze pieniadze wydane na krzyz moglyby pomoc chorym dzieciom i nakarmic rzesze glodnych, to od tych frazesów rzygac mi sie chce , do tych co pluja na ten Pomnik , Co wyście zrobili dla uleczenia i nakarmienia chorych i glodnych? Tam , gdzie naprawde miliony idą w bloto to reakcji nie ma , patrz Sejm, rozrosnięta biurokracja, pensje dyr. banków , spolek skarbu państwa itd. nie bede sie rozwodził to co napisalem sprowadza sie do jednego , mianowicie do tych co pluja na Pomnik , swoje złote mysli zostawcie dla siebie idioci!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
AlekZ-71
  • AlekZ-71
  • 09.12.2010 22:16

Pan Bóg powinien zesłać trzęsienie ziemi w tym rejonie i zwalić ten pomnik pychy i obłudy ludzkiej !! Co to ma wspólnego z wiarą ? Chrystusowi pomnik stawiać a w sercach szatana nosić .Wstyd Narodzie Świebodziński !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hanka Broś
  • Hanka Broś
  • 05.12.2010 19:41

Piękny ten pomnik tylko czy wiara polaków jest aż tak wielka.
Żyjące jeszcze roczniki 40-50-60 być może jeszcze wspomoże datkami utrzymanie tego dzieła ale mam obawy, że dzieci i wnuki tych roczników o tym zapomną ponieważ kościół na dzisiejsze czasy nie umie dzisiejszej młodzieży przyciągnąć do kościoła, i na pewno będzie wiele osób, które poprze moje wątpliwości.
Licheń to też piękny wizerunek naszej wiary ale kto będzie w stanie za jakieś 20 lat to utrzymać, bo będzie świecić pustkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bartosz piasecki
  • bartosz piasecki
  • 04.12.2010 22:58

Pomnik głupoty pseudokatolików, gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mella
  • Mella
  • 02.12.2010 21:53

Wspaniały Pomnik - niech Chrystus króluje w tym mieście i w tej Ojczyżnie.
Niech każde serce wzruszy sie i dojrzy wielkość CHRYSTUSA - KRÓLA WSZECHŚWIATA.
Pan JEZUS miał gdy żył na tej ziemi - jednego Judasza, a dziś pojawiło się ich bardzo wielu.
A przecież Chrystus cierpiał za wszystkich - a więc za dzisiejszych Judaszów również.
A jaka ich wdzięczność ? Opamiętajcie się, bo bez BOGA- ani do proga.Na każdego przyjdzie czas
pokuty za wszystkie grzechy.Módlcie sie i przepraszajcie - póki czas...............

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaska
  • kaska
  • 02.12.2010 19:50

nie mają na co kasy wydawac