Facebook Google+ Twitter

Pomnik ofiar smoleńskiej katastrofy powstanie na Żwirki i Wigury?

Ulicą Żwirki i Wigury jechali na lotnisko pasażerowie prezydenckiego tupolewa, który rozbił się na smoleńskim lotnisku. Paweł Deresz, mąż zmarłej w katastrofie Joanny Szymanek-Deresz, proponuje postawić pomnik na pasie zieleni na tej jednej z większych stołecznych arterii.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zwirki_i_wigury_warsaw.JPG"Jest w Warszawie miejsce, przez które przejeżdżało te 96 osób w pełnej jedności, w przekonaniu, ze jadą uczcić godnie tragedię katyńską. Na lotnisko wojskowe jedzie się aleją Żwirki i Wigury, najbardziej chyba uczęszczaną w Warszawie. W związku z tym ulokowanie tego pomnika pośrodku pasma zieleni w alei Żwirki i Wigury byłoby do przyjęcia" - stwierdził dla TVN24 Paweł Deresz.

Deresz zaapelował do rodzin ofiar o rozważenie propozycji. Zadeklarował, że wysoko postawieni urzędnicy, z którymi wstępnie rozmawiał o takiej lokalizacji pomnika byli pozytywnie nastawieni do inicjatywy.

Czytaj dalej na stronie tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie znam na tyle Warszawy. Skoro jednak jest to miejsce ostatniego przejazdu za życia wszystkich osób tej nieszczęsnej katastrofy - na pewno godne jest rozpatrzenia... Polskie drogi nie są bezpieczne, niestety! Może ten krzyż przy drodze uchroni czyjeś życie przed następnym - już samochodowym - wypadkiem?? Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.08.2010 11:05

Również jestem za tym pomysłem. Park Saski też byłby dobrym miejscem, ale aleja, tak jak pisze pan Zdzisław "była dla ofiar katastrofy nie tylko ostatnią na polskiej ziemi w drodze do Katynia ale i pierwszą na polskiej ziemi, kiedy powracały tu ich ciała."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry pomysł, oby nie było sprzeciwów. Bardzo symboliczne miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.