Facebook Google+ Twitter

Pomnik ofiar smoleńskiej katastrofy powstanie na Żwirki i Wigury?

Ulicą Żwirki i Wigury jechali na lotnisko pasażerowie prezydenckiego tupolewa, który rozbił się na smoleńskim lotnisku. Paweł Deresz, mąż zmarłej w katastrofie Joanny Szymanek-Deresz, proponuje postawić pomnik na pasie zieleni na tej jednej z większych stołecznych arterii.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zwirki_i_wigury_warsaw.JPG"Jest w Warszawie miejsce, przez które przejeżdżało te 96 osób w pełnej jedności, w przekonaniu, ze jadą uczcić godnie tragedię katyńską. Na lotnisko wojskowe jedzie się aleją Żwirki i Wigury, najbardziej chyba uczęszczaną w Warszawie. W związku z tym ulokowanie tego pomnika pośrodku pasma zieleni w alei Żwirki i Wigury byłoby do przyjęcia" - stwierdził dla TVN24 Paweł Deresz.

Deresz zaapelował do rodzin ofiar o rozważenie propozycji. Zadeklarował, że wysoko postawieni urzędnicy, z którymi wstępnie rozmawiał o takiej lokalizacji pomnika byli pozytywnie nastawieni do inicjatywy.

Czytaj dalej na stronie tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie znam na tyle Warszawy. Skoro jednak jest to miejsce ostatniego przejazdu za życia wszystkich osób tej nieszczęsnej katastrofy - na pewno godne jest rozpatrzenia... Polskie drogi nie są bezpieczne, niestety! Może ten krzyż przy drodze uchroni czyjeś życie przed następnym - już samochodowym - wypadkiem?? Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.08.2010 11:05

Również jestem za tym pomysłem. Park Saski też byłby dobrym miejscem, ale aleja, tak jak pisze pan Zdzisław "była dla ofiar katastrofy nie tylko ostatnią na polskiej ziemi w drodze do Katynia ale i pierwszą na polskiej ziemi, kiedy powracały tu ich ciała."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry pomysł, oby nie było sprzeciwów. Bardzo symboliczne miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.