Facebook Google+ Twitter

Pomnik przyrody prawem chroniony. Niszczony jednak bo poniemiecki

Skąd bierze się trend na zniszczenie? Dlaczego nawet drzewa tak mocno przeszkadzają? Tylko dlatego, że posadził je przodek Otto von Bismarcka, muszą zginąć około 500-700-letnie dęby? To jest dopiero fenomen ludzkiego rozumowania.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Zarastające stawy rybne przy parku w Konarzewie, gm. Nowogard. Założone przez rodzinę Otto von Bismarcka. Hodowano ryby jeszcze w latach 1945 - 1968 w posiadaniu koła ZMW.  Fot. Piotr Wierzbicki
Zarastające stawy rybne przy parku w Konarzewie, gm. Nowogard. Założone przez rodzinę Otto von Bismarcka. Hodowano ryby jeszcze w latach 1945 - 1968 w posiadaniu koła ZMW. Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Być może ten park został do takiego stanu doprowadzony za czasów za czasów PRL-u. Natomiast faktem niepodważalnym jest to, iż w moim mieście za czasów PRL-u stare drzewa były ogrodzone płotkami, opatrzone tabliczkami "Pominik przyrody". W latach 90-tych systematycznie zaczęły znikać płotki, tabliczki i drzewa. Za czasów PRL-u gdy budowano nowe osiedla na trawnikach pozostawały wszystkie drzewa i te ozdobne i owocowe. Na moim osiedlu w ostatnich latach wycięto większość starych drzew i prawie wszystkie drzewa owocowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktem niepodważalnym jest to iż za czasów PRL-u do takiego stanu park ten został doprowadzony. Ale mnie zastanawia fakt że teraz niby w demokracji, dalej się nic nie robi. Siłą rzeczy nasuwa się pytanie. Co się zmieniło w tej kwestii? Ludzie u steru odcinają się od tamtego systemu a sami działają jak za PRL-u. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasza Jadwiga, komentując "koty won z działek" wyraziła dosadnie i jakże trafnie stosunek głupoty ludzkiej do naszej przyrody. Myślę sobie, że nawet Hunom i Wandalom nie przyszłoby do głowy niszczenie swojego środowiska. Ech... szkoda gadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy właściciela stać na takie niszczenie majątku? Cóż to za właściciel, który doprowadza do takiego zniszczenia. Powinno się go ukarać i odebrać pieczę. A rzecz powierzyć bardziej odpowiedzialnym a naprawą obciążyć poprzedniego niszczyciela!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jeden z wielu, przykład braku zrozumienia "jestestwa" na Ziemi.
Człowiek wyobcował się i oddalił od natury. Stał się jej obcy. Wina leży w człowieku dążącym do absolutnego podporządkowania sobie przyrody, drugiego człowieka. Także w okrajanych przez człowieka programach szkolnych i w coraz gorszym systemie wychowawczym.
Dziś już nawet się nie mówi o SYSTEMIE WYCHOWAWCZYM. A jeżeli to tylko źle!

Komentarz został ukrytyrozwiń

to nie jest szyt niezrozumienia tylko krótkowzrocznej głupoty

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wysiłek wielu pokoleń ludzi został zniszczony przez system który ktoś nazwał polską demokracją a tak naprawdę to chciwość,pazerność i mściwość bo tak powinny się nazywać partie polityczne w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo ostatnimi czasy Polacy lubują się w likwidowaniu. Poniszczyli niemal wszystkie przedsiębiorstwa po znienawidzonym PRL-u. Teraz zabierają się za drzewa. Bezmyślność zagościła w naszej Najjaśniejszej. Ponoć w Polszcze znalazła żyzną glebę i buja pod niebiosy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.