Facebook Google+ Twitter

Pomnik "Solidarności" w Warszawie stanie na rogu Świętokrzyskiej i Kopernika?

4 czerwca w Warszawie może zostać odsłonięty pomnik "Solidarności". Monument ma stanąć na rogu ulic Kopernika i Świętokrzyskiej. Pomysłodawca chce by rzeźba była symbolem pozytywnym.

 / Fot. Jerzy JaniszewskiRzeźba w kształcie napisu "Solidarność" ma mieć 12 metrów długości i 4,7 metra wysokości. Będzie wykonana z nierdzewnej stali polerowanej na wysoki połysk. Chce ją postawić 4 czerwca Janusz K. Dorosiewicz. Pomnik stanie u zbiegu ul. Kopernika i Świętokrzyskiej.

Dorosiewicz jest byłym emigrantem, który prawie 30 lat spędził w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Po powrocie do kraju szefował stołecznej Legii, a dziś jest prezesem Fundacji im. Ronalda Reagana - podaje serwis Gazeta.pl. Z jego inicjatywy stanął w Alejach Ujazdowskich pomnik prezydenta USA.

Projektantem pomnika "Solidarności" jest Jerzy Janiszewski, autor oryginalnego logotypu związku zawodowego, który mieszka w Hiszpanii. "Pan Janiszewski bardzo się ucieszył. Zwierzył mi się, że jestem pierwszą osobą, która się do niego o to zwraca. Inni kopiują jego napis i zwykle robią to w złych proporcjach" - mówi Dorosieiwcz. Tłumaczy też, że nie zorganizowano konkursu na pomnik, bo powstanie on za jego pieniądze.

Lokalizację monumentu zatwierdzili członkowie Komisji Ładu Przestrzennego. Powstaje projekt uchwały, nad którą stołeczni radni zagłosują na najbliższych sesjach Rady Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się, Panie Wiesławie. Dlatego stawianie w tej chwili tego pomnika uważam za nieporozumienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto to nie związek zawodowy to partia polityczna od wielu lat ta organizacja nie zajmuje się sprawami robotników tylko jak ustawić się w rządzie w sejmie i wszędzie tam gdzie są pieniądze za minimalny wysiłek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Dorosiewicz zapracował na swój dobrobyt na emigracji. Wrócił do kraju jako człowiek zamożny i spokojny o swój byt na starość. Dla mnie istotne są decyzje młodych ludzi, a oni od lat opuszczają Polskę, nie widząc tu przyszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Państwo się rozwija , tylko trzeba szukać pozytywów i zmieniać państwo wokół " małych ojczyzn ".
Pan Dorosiewicz i wielu innych wracających do Polski to widzą .
Dyplomaci odwiedzający Polskę po latach są zachwyceni rozwojem Polski .Warszawa stała się metropolią światowej klasy
a my ciągle narzekamy .To taka nasza przywara narodowa .
Gdyby nie Solidarność Polska byłaby w ogonie Europy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto, jeśli mamy do czegokolwiek dojść, to nie można nieustannie pocieszać się tym, że dawniej było gorzej ani ciągle zrzucać odpowiedzialności na trudną historię kraju.
W Polsce mamy do czynienia z wieloma negatywnymi zjawiskami, które - niezależnie od kryzysu światowego - hamują rozwój państwa. Jednym z nich jest mentalność kombatantów i pseudo kombatantów "Solidarności", którzy od lat w mniej lub bardziej ukryty sposób realizują hasło "TKM!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anioł Wolności - to pomnik w Szczecinie .
Warszawa jeszcze nie ma ? Życzę fundatorowi aby pomysł się powiódł .
Stan państwa przed powstaniem Solidarności to był raj na ziemi Pani Marto ? Może Pani było dobrze mnie nie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwspanialszym pomnikiem "Solidarności" jest stan państwa po 33 latach od powstania związku:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.