Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12873 miejsce

Pomnik w Rzeszowie ożywiony przez studentów informatyki

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie stworzyli film, na którym pomnik Czynu Rewolucyjnego stojący w centrum miasta przechadza się ulicami Rzeszowa. W swoim dziele wykorzystali grafikę 2D i 3D.

Pomnik Czynu Rewolucyjnego w centrum Rzeszowa / Fot. Gabriela BlajerNajbardziej znany monument Rzeszowa najpierw chwieje się u podstawy, a potem rusza w drogę ku przerażeniu przechodniów. Gdy spaceruje ulicami miasta powoduje trzęsienie ziemi i miażdży stojące na parkingach samochody. Wreszcie dociera na dziedziniec Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.Studenci w swoim filmie korzystali z najnowszej wersji oprogramowania do tworzenia grafiki 3D i montażu nieliniowego, który polega na łączeniu efektów trójwymiarowych z materiałem wideo.

"Większość scen, trwającego prawie 90 sekund filmu, wykorzystuje efekty specjalne, jak w profesjonalnym filmie science-fiction. Na nagranie wideo w realistyczny sposób nałożone są elementy grafiki 3D" - mówi Urszula Pasieczna, rzeczniczka WSIiZ.

Autorami filmu są studenci trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej - specjalności grafika komputerowa w mediach. Film został zrealizowany w ciągu jednego semestru.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

No, choćbym nie chciał, to muszę pogratulować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kapitalne! Brawo Studenci!

Komentarz został ukrytyrozwiń
nielot
  • nielot
  • 26.01.2011 13:39

Rzeszowski relikt PRL-u jak widać stoi i ma się dobrze. Nie będę pisał jak pomnik ten potocznie jest zwany bo byłoby nieładnie. To przemieszczenie pomnika świadczy jak przyszłych mgr uczy się manipulować odbiorcami.
Sam pomysł i wykonanie ciekawe i dobre.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.