Facebook Google+ Twitter

Pomoc dla ofiar III Rzeszy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-23 07:53

Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie" wznowiła i rozszerzyła działalność Centrum Informacji i Doradztwa dla ofiar prześladowań nazistowskich w Polsce. W placówkach Fundacji osoby represjonowane w czasie II wojny światowej oraz ich najbliżsi mogą otrzymać informacje o możliwościach uzyskania pomocy.

Po wcześniejszym umówieniu się ze specjalistą osoby mające problemy będą mogły skorzystać z porad prawnych i medycznych. Specjaliści z dziedziny medycyny geriatrycznej zapewnią też osobom zainteresowanym bezpłatną i fachową pomoc.

Radca prawny Waldemar Krawczyk, który udziela porad prawnych w siedzibie, Fundacji wyjaśnia, że osoby, z którymi się spotyka, oczekują porad związanych z odszkodowaniami oraz sprawami socjalnymi. Pytania najczęściej dotyczą świadczeń, które powinny się im należeć z tytułu przymusowej pracy podczas okupacji, spraw spadkowych a czasem nawet karnych.

Pojawiają się również osoby, które chcą wyjaśnić trudną historię swoich przodków, którzy na przykład niesłusznie zostali uznani za folksdojczów.

Osoby, które chcą skorzystać z pomocy, mogą zgłaszać się do siedziby Fundacji w Warszawie przy ulicy Kruczej 36, od poniedziałku do piątku, od godziny 8.15 do 16.15. Mogą również odwiedzać placówki Fundacji w innych miastach Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.