Facebook Google+ Twitter

Pomoc dla uzależnionych osób rosyjskojęzycznych

Już 19 maja odbędzie się oficjalne otwarcie Klubu Integracyjnego na warszawskiej Pradze-Południe. Powołano go przez Fundację Step by Step by nieść pomoc uzależnionym - nie tylko Polakom, ale także Rosjanom czy Ukraińcom.

logo fundacji / Fot. archiwum fundacjiCodziennie odbywają się tam bezpłatne warsztaty edukacyjne i konsultacje, dedykowane osobom uzależnionym oraz ich bliskim. Każdy chętny może zasięgnąć porady anonimowo. Jest to także jedyne miejsce w Warszawie w którym mogą nieodpłatnie otrzymać pomoc osoby uzależnione z Ukrainy, Białorusi czy Rosji.
Nowe miejsce znajduje się na Grochowie, nieopodal Ronda Wiatraczna przy ulicy Walewskiej 7A. Jego twórcy zapraszają chętnych od poniedziałku do soboty w godzinach od 15:00 do 21:00. W tym czasie prowadzone są konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych oraz ich rodzin i bliskich oraz warsztaty motywacyjno-edukacyjne. Udział w nich może wziąć każdy – wystarczy zgłosić się pod numer 734 456 661 i zarezerwować termin.
- W Klubie, poza prowadzonymi popołudniami warsztatami i konsultacjami, znajduje się ogólnodostępna kawiarenka, biblioteczka, komputer, TV, WI-Fi, z której może skorzystać każdy – wylicza Prezes Fundacji Step by STEP, Paweł Przybysz – Tu każdy może spotkać się z przyjaciółmi, nawiązać nowe znajomości, uzyskać wsparcie. Klub prowadzi także działania kulturalne i edukacyjne, organizuje wieczorki przy muzyce, karaoke, spotkania: okolicznościowe, rocznicowe, z ciekawymi ludźmi.
Praga-Południe, która liczy prawie 200 tysięcy mieszkańców, do tej pory, jako jedyna dzielnica, nie miała miejsca, w którym mogłyby się spotykać osoby trzeźwe, trzeźwiejące lub te które poszukują z powodu uzależnienia pomocy. Na Walewskiej 7A organizowane będą także mitingi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.