Facebook Google+ Twitter

Pomoc drogowa de luxe

Jean de La Fontaine luksus kojarzył nie tylko z czystością, ale i delikatnością natomiast dramaturg, eseista i filozof Jean-Paul Sartre uważał, że luksus nie stanowi o jakości obiektu, ale jakość posiadania.

 / Fot. Archiwum CBŚPŚledztwo zapewne wykaże kto pierwszy rzucił pomysł aby wypasione samochody kupowane za zagranicą zamieniać w Polsce na robocze pojazdy pomocy drogowej.

Wiadomo, że na trop przestępstwa obejmującego swoim zasięgiem województwa: podkarpackie, dolnośląskie, świętokrzyskie i wielkopolskie wpadli funkcjonariusze z rzeszowskiego Urzędu Celnego i funkcjonariusze CBŚP w Tarnobrzegu.

W latach 2013-2014 wprowadzono do Polski co najmniej 130 samochodów, których wartość w większości przypadków  / Fot. Archiwum CBŚPprzekraczała 100 tys. złotych - poinformowała rachm. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu oraz kom. Agnieszka Hamelusz p.o. rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji. -Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonego podatku akcyzowego wyniosły co najmniej 3,5 mln złotych.

Przeróbki samochodów odbywały się jedynie na papierze, a pojazdy nie spełniały wymogów dla pojazdów specjalistycznych.

Dokumenty legalizowano w jednej ze stacji diagnostycznych na terenie woj. dolnośląskiego.

Z uwagi na to, że samochody były przywożone do kraju jako specjalistyczne, rejestrowano je bez uiszczenia akcyzy.

 / Fot. Archiwum CBŚPPostępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, czytamy we wspólnym komunikacie Izby Celnej w Przemyślu i CBŚP, która przedstawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej 13 osobom, w tym również diagnostom.

Wobec wszystkich osób objętych śledztwem zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru Policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.