Facebook Google+ Twitter

Pomoc humanitarna dla Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-11 14:39

Polskie organizacje charytatywne przygotowują się do pomocy poszkodowanym w wyniku konfliktu w Gruzji. Polska Akcja Humanitarna wystąpiła do MSWiA o zgodę na przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniędzy na ten cel.

Grzegorz Gruca z PAH powiedział, że strona gruzińska przedstawiła listę najpilniejszych potrzeb. Chodzi głównie o środki pomocy doraźnej dla rannych: bandaże, środki opatrunkowe oraz gotowe zestawy pierwszej pomocy. Potrzebna jest także krew.

Z kolei, Polski Czerwony Krzyż wspiera Polaków ewakuowanych z rejonu działań wojennych. Powracającym pomagają ratownicy PCK i psychologowie.

Borys Poleganow z PCK powiedział, że organizacja zamierza też pomagać miejscowej ludności cywilnej, dla której ma być przygotowany transport z pomocą humanitarną.

Ofiarom konfliktu kaukaskiego chce również pomagać Caritas Polska. Sekretarz tej organizacji ksiądz Zbigniew Sobolewski zapowiedział, że na rzecz poszkodowanych Caritas przekaże około 40 tysięcy euro, na zakup lekarstw i najpotrzebniejszych artykułów. Środki mają zostać przekazane za pośrednictwem Caritas Internationalis.
Informacje o tym jak pomóc poszkodowanym w Gruzji można znaleźć na stronach internetowych www.pah.org.pl, www.pck.pl i www.caritas.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.