Facebook Google+ Twitter

Pomoc obywatelowi

Witam i o zdrowie współobywateli pytam. Jak wam się żyje? Czy czujecie się bezpieczni? Gdzie, do kogo udajecie się po wsparcie w chwilach, gdy los jest dla was szczególnie niełaskawy?

Czy w ogóle w Polsce „terenowej” jest instytucja dostępna na co dzień, która by podała rękę obywatelowi Rzeczpospolitej Polskiej wciągniętemu pod wodę, przez zdradliwe wiry, których ci u nas dostatek?

Postawiłem tych parę pytań dla nas wszystkich. Być może odpowiadając na nie dowiemy się, gdzie i do kogo możemy się udać w biedzie, po pomoc, albo się dowiemy, że szaremu obywatelowi Polski, nie ma komu pomóc, że jest zdany wyłącznie na siebie, na swoje siły. Ale bieda dopada słabych i bezsilnych. Więc z góry możemy założyć, że taki Obywatel sam sobie nie pomoże. I co wtedy? Może, przy sprzyjającej pogodzie, zlikwidujemy owe, zdradliwe wiry? Gdyby jednak nasze moce nie sprostały ich potędze i do tego nie sprzyjałaby nam pogoda, może byśmy chociaż wytyczyli szlaki ułatwiające ich opłynięcie? Poprawić bezpieczeństwo na drodze życiowej, to wielkie wyzwanie i nie mniejsze, przy tym przeszkody do pokonania. Od nas wszystkich zależy powodzenie „wyprawy” w lepsze jutro.

Gdybyście w tej „zabawie” udział wziąć zechcieli,
Byśmy o bezpieczeństwie Polaków więcej wiedzieli.
A czasem i napotkane - zdradzieckie wiry - ominęli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Jakiś zdesperowany człowiek zabił prezesa spółki, która go okradła. Proszę mi wierzyć. Znam co nieco praktyki stosowane przez S z O. O. Spółka matka dokonuje transferu pieniędzy do spółek córek. Te w pewnym momencie - po wydrenowaniu kapitału - się wyemancypowują, a spółka matka ogłasza upadłość. To są zwykłe matactwa, na które prawnie się przyzwala, tak samo jest z działalnością w dobrej wierze. Niech ni ktoś pokarze takiego złodzieja, który się przyzna do działalności w złej wierze.Żądam niby niemożliwego. A co będzie, jeśli jakiś desperat podłoży bombę, albo podpali urząd gminny, powiatowy, wojewódzki, czy nawet któryś z urzędów centralnych i zginą niewinni wraz z winnymi?
Czym się wtedy władza będzie tłumaczyć? Czy wróci życie tym, którzy je utracili?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu,

Obawiam się, że żąda Pan niemożliwego.

Prawa na świecie są gorsze i lepsze, ale z Pana wpisu wynika, że chciałby Pan zredukować ryzyko do zera.
To się nie uda nigdzie. I zresztą, według mnie, nie powinno się nadmiernie do tego dążyć.

Lokaty w banku nie są bezpieczne, mimo "gwarancji" wszelakich. I nie mogą być ze względu na sposób kreacji pieniądza i poziom rezerw obowiązkowych.
Co dopiero mówić o zwykłej działalności gospodarczej.

Co nie zmienia faktu, że Polska ze swoim prawem i opieszałością sądów ciągnie się raczej w ogonie państw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Coś mi podpowiada Panie Tadeuszu że podkręca Pan licznik komentarzy pytaniami , na które z oczywistych względów nie ma odpowiedzi."
Miałem nie zabierać głosu. Usłyszawszy jednak taki zarzut, zmieniłem zdanie. Szanowni Dziennikarze Obywatelscy! Jeśli, by to pomogło w rozwinięciu rzeczowej dyskusji, jestem gotów zrzec się praw autorskich do mojego tekstu. Niech go któryś przejmie. Wtedy ja będę zabierał głos, jako komentator. Już kiedyś jedna taka moja "przyjaciółka" - zdaje się miała Ewa na imię - postawiła mi zarzut, że poruszając kontrowersyjne tematy mam na celu zyskanie sławy dziennikarskiej. Teraz słyszę, że nakręcam licznik komentarzy. Proooooooszę! Błaaaaaagam! Nie osądzajcie mnie wedle siebie.
Jeszcze raz powtarzam i będę powtarzał, do "usranej śmierci". Mnie chodzi o funkcjonowanie - nie tylko w Polsce - prawa krzywdzącego ludzi słabszych, przez ludzi silniejszych, albo ludzi posiadających mniej pieniędzy, przez ludzi, mających pieniędzy więcej, czy też ludzi uczciwych, przez ludzi nieuczciwych. Prawo powinno być tak dopracowane, że powinno bronić interesów wszystkich jednakowo. Obowiązujące prawo o S z O. O. i o "działaniu w dobrej wierze", są prawami skonstruowanymi przez złodziei, dla złodziei. One w swej wymowie ochraniają ludzi cwanych, oszustów, wręcz złodziei. Tak nie powinno być. To się kiedyś zemści i to krwawo. Znam przypadek u nas w Szczecinie. Opisywali go w lokalnej prasie. Prezes jednej z takich spółek z O. O. został zastrzelony na progu własnego domu. Spółka kierowana przez niego między innymi, mnie też nie zapłaciła za dostarczone wyrobu. Czy takie postępowanie ma być jedynym sposobem naprawne patologie? Moje wyroby są w budynku mieszkalnym w centrum Szczecina. Ktoś w tym budynku mieszka i płaci komuś za te mieszkania. A ja należności jak nie dostałem, tak nie dostanę, bo już minęło, z 7 lat od transakcji. Czy trzeba mieć wysokie IQ, żeby zrozumieć opisaną przeze mnie sytuację? Takich jak ja jest tysiące, a może i miliony. Czy tego procederu nie można nazwać złodziejskim? Przecież można byłoby powiększyć kapitał założycielski spółki. Można byłoby ograniczyć kwotę największego zobowiązania finansowego. A może zobowiązaniami obciążyć nabywcę obiektu na którym są nie zapłacone wyroby? Na pewno można byłoby zlikwidować ten proceder. Trzeba tylko chcieć to zrobić. Nasi politycy potrafią i to w sposób idealny obarczać winą opozycję polityczną, za wszystkie niedociągnięcia, choroby społeczne i gospodarcze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ roman koźmiński - ryzykowne proszę Pana to są sporty ekstremalne.
A jesli chodzi o moje hobby - dokopuję "w sprawie" , Pan - usiłuje dokopać mi personalnie.
Co głupsze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś mi podpowiada Panie Tadeuszu że podkręca Pan licznik komentarzy pytaniami , na które z oczywistych względów nie ma odpowiedzi. Bo gdyby były już dawno znalazły by się w zastosowaniu. Na głupotę nie tylko urzędniczą jeszcze nie zdołano znaleźć skutecznego środka.
Nasze komentarze skupiają się w zasadzie, nie na przyczynach tylko skutkach. No ale i tak jest dobrze, bo możemy o tym pisać bez drastycznych konsekwencji.

http://www.youtube.com/watch?v=MURauBHmXAM

pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marta Jenner - no własnie. Wszelkie tromtadracko-rewolucyjne metody opieraja się na krótkowzrocznej, nie pogłębionej analizie przyczn i skutków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ roman koźmiński "Pani Jadwigo i po co ten agent Tomek i złamany paznokieć ,Pani nie może tekstu napisć by nie dokopać?"

Nie mogę - muszę dokopać; takie mam hobby, bo głupota na nic innego nie zasługuje.
To nic osobistego Panie romanie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nb. doskonałą ilustracją tego zjawiska był silnie zhierarchizowany aparat biurokratyczny Rosji carskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mam na myśli uprawnienia ,oczywiście (ograniczyć do minimum ), bo im więcej uprawnień tym większe pole do korupcji."

Panie Romanie, ograniczenie uprawnień urzędnika generuje dodatkowe urzędnicze stanowiska, bo jest równoznaczne z przekazaniem części tych uprawnień innym osobom. Innymi słowy, mamy do wyboru dwie sytuacje: mała liczba urzędników z szerokimi uprawnieniami lub wielu urzędników - z niewielkim zakresem uprawnień. W drugim przypadku korupcja wcale nie znika, rzekłabym nawet, że staje się jeszcze bardziej dotkliwa, bo powstaje więcej przeszkód na drodze do celu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński

Odpowiem Panu w sposób, w jaki ( nie) odpowiedział Pan na moje pytanie.

Otóż PiS w ciągu 2 lat swoich rządów, o czym nie donoszą media, a roczniki statystyczne, zwiększył liczbę urzędników o ponad 12 tys.
Ma Pan rację, że rządził tylko dwa lata. Proszę sobie samemu dopowiedzieć jaka byłaby to liczba w ciągu lat czterech.
A dopiero potem się rozwodzić na temat czyjejś naiwności. Także w kontekście przyszłych, własnych wyborów.

Dodam tylko, że ja słowa nie powiedziałem na temat rządów Tuska, a Pan nie dość, że konkretnie dyskutować nie chce lub nie potrafi, to jeszcze imputuje mi jakieś polityczne sympatie.

Dyskusja na poziomie pańskich ogólników mnie nie interesuje.
Zatem dla mnie EOT.

Pozdrawiam również i wcale nie mimo wszystko. Tym się też różnimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.