Facebook Google+ Twitter

Pomoc prawna od USA w sprawie katastrofy smoleńskiej nadal niepewna

Od prawie czterech miesięcy polscy prokuratorzy czekają na odpowiedź w sprawie pomocy prawnej od Departamentu Sprawiedliwości USA, dotyczącej katastrofy smoleńskiej.

Szczątki prezydenckiego samolotu w Smoleńsku / Fot. Creative Commons/Staszewski/PRS Team.net, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e5/Tragedia_w_Smolensku_3.jpgNie wiadomo co się z nim dzieje, kto się z nim zapoznał, w jakim zakresie - i czy w ogóle - zostanie zrealizowany. Od prawie czterech miesięcy polscy prokuratorzy, na temat wniosku o pomoc prawną, wysłanego do Departamentu Sprawiedliwości USA, oficjalnie nie wiedzą nic.

Szczątkowe informacje czerpią tylko dzięki kanałom nieoficjalnym. A i to nie zdaje się na za wiele. "Nie wiemy jaki jest los naszego wniosku" – stwierdza w TVN 24 płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnego Prokuratora Wojskowego.

Polscy prokuratorzy zwrócili się o pomoc do Amerykanów na początku lipca. Prosili o przekazanie zdjęć satelitarnych lotniska w Smoleńsku, nagrań rozmów z telefonu satelitarnego na pokładzie TU-154M oraz opinii na temat możliwości „zdalnego wpływania” na funkcjonowanie przyrządów pokładowych.

Podobno Departament Sprawiedliwości USA wyraził chęć pomocy jeszcze przed wysłaniem wniosku. Obecnie jednak nie wiadomo co się z nim dzieje, ani kto się z nim zapoznał.
Tylko nieoficjalne źródła donoszą, że Amerykanie nad nim pracują.

Rzecznik Departamentu Sprawiedliwości Laura Sweeney, która unika udzielenia konkretnych informacji, stwierdza tylko, że wniosek wpłynął do departamentu w lipcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

no przeciez nikt sie nie przyzna, ze naszego prezydenta podsluchuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie wiem właściwie, po co w naszym kraju zatrudnia sie prokuratorów, sledczych i inne słuzby mniej lub bardziej tajne - przeciez wystarczy Maciarewicz i pani Puczkarska. Oni WIEDZĄ wszystko, bo sa wyposażeni w specjalne "zmysły domysły".

A biorąc rzecz na serio - podobno nasz wielki brat nad tym pracuje,ale czy akurat przy okazji zechce ujawnić swoje faktyczne możliwosci szpiegowskie - przypuszczam, że wątpię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko, co Amerykanie przyślą, jeszcze oryginalnie zapakowane, zostanie przekazane Rosjanom. Oni o tym wiedzą, więc może dlatego nie przysyłają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.