Facebook Google+ Twitter

Pomoc rapera

Ostatnio słychać komentarze na temat raperów. Są one często krytyczne. Raperom zarzuca się m.in., że są materialistami, że są wulgarni, nie mają żadnych wartości. Jednak sięgając w głąb, można dostrzeć coś dobrego...

Denerwują mnie ludzie oceniający innych powierzchownie. Często jest tak, że sami tak oceniamy, lecz tego nie dostrzegamy... Jednak teraz popatrzmy w głąb tego „złego” rapu...

Raperzy nie są aż tak źli, jak wiele ludzi sądzi. Niech przykładem tego będą prowadzone przez nich akcje charytatywne.

Jedna z nich miała pomóc Sewerynie, która jest chora na raka kości. Niedawno dziewczynie amputowano nogę. Raper RoomX nagrał kawałek pt.: " Ja wiem". Stał się on utworem przewodnim koncertu, na którym zbierano pieniądze na leczenie Seweryny.

Kolejnym przykładem może być zespół Owad skład. – My koledzy, przyjaciele zwracamy się z gorącym apelem – ratujmy Łukasza Osicę, który przeszedł zabieg operacyjny – resekcję szczęki z dnem oczodołu, ponadto jest leczony chemią. Niestety, nowotwór odnowił się, nie zaatakował mózgu, trzeba jednak usunąć część twarzy i oko, dokonać niezbędnej rekonstrukcji plastycznej w klinice w Houston, gdzie Łukasz jest obecnie diagnozowany. Lekarze tej kliniki podejmują się tej operacji dając 100% wyleczenie. Koszt operacji i leczenia jest duży – ok. 200 000 $. Pomóżmy uzbierać rodzicom tę kwotę... - tak mówił przyjaciel Łukasza i artysta Owad Składu. Nagrał on utwór promujący akcję charytatywną, podczas której zbierano pieniądze na leczenie.

Ostatnim przykładem typowo akcji charytatywnej jest "Polska scena dla Sary". To z pewnością największe przedsięwzięcie. – Pomożemy Sarze, która ma być operowana już w listopadzie tego roku! – mówią pomysłodawcy.

Niebawem na allegro dostępne będą płyty, koszulki, plakaty z autografami artystów, biorących udział w akcji: NumerRaz, Fu, Ero, CNE, WSZ, Lui, Firma, Projekt Hamas, HB, Szybki Szmal, Małolat, Ajron, Wigor, Norman, Dj Trakmajster i inni! Dostępna będzie również nietypowa kolekcja 10 klasyków polskiego Hip-Hop'u, każda z autografem artysty!

Ponadto 23-24 sierpnia w Warszawskim klubie BURURU zostanie nakręcony spot reklamowy poświęcony Sarze, w którym może wystąpić każda osoba biorąca udział w akcji. Spot zobaczycie w najlepszych telewizjach muzycznych, dodatkowo w TVP2 i TVP3. Naturalnie, będzie go też można ściągnąć z internetu.
Wydaje mi się, że nie ma już potrzeby pisania na temat założonych fundacji przez raperów.

Numer Raz wraz ze znajomymi założyli fundacje „Spoko dzieciak”, która starają się odnajdować i wspomagać utalentowane dzieciaki, często zabierając je z przyblokowych ławek. Jest także fundacja „Tak Dalej”, która promuje młodych artystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.