Facebook Google+ Twitter

Pomoc trafi w regiony zniszczone ulewami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 09:13

Premier Donald Tusk zapewnił, że w ciągu 2 tygodni zostaną zakończone procedury przydzielania pomocy regionom na Podhalu, które poniosły straty z powodu ulewnych deszczy.

Szef rządu dodał, że rozmawiał z ministrem spraw wewnętrznych i wojewodami o tym, jak maksymalnie skrócić wymagane ustawami procedury w tej sprawie. Szef rządu i wicepremier Grzegorz Schetyna odwiedzili miejscowość Nowa Biała koło Łopusznej, która poniosła dotkliwe straty w ostatnich ulewach.

Premier zapewnił, że władzom lokalnym jak i centralnym zależy, by podtopione regiony jak najszybciej otrzymały potrzebną pomoc. Pochwalił mieszkańców regionów, strażaków, służby ratownicze i władze lokalne za sprawne akcje ratownicze.

Premier zapowiedział również pracę nad zabezpieczeniami rzek, które regularnie wylewają na Podhalu i w innych regionach Polski. Zapewnił, że jest to w interesie środowiska naturalnego i rządu. Szef rządu powiedział, że kwota pomocy dla mieszkańców Podhala będzie znana po dokładnym oszacowaniu strat. Według wstępnych szacunków, wynoszą one 160 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.