Facebook Google+ Twitter

Pomoc zalanym szkołom

Trwa akcja "Pomoc zalanym szkołom" prowadzona przez Miesięcznik "Dyrektor Szkoły".

Już w tym tygodniu pierwsze dary trafią do szkół z zalanych terenów. Będą to m.in.
monitory komputerowe Benq dla Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnobrzegu, środki czyszczące
min. dla szkoły w Ropczycach oraz dla szkoły w Kosterze (woj. Podkarpackie ).

Pani Elżbieta Piotrowska-Albin Dyrektor ds. Oświaty Wolters Kluwer Polska zapytana o pomysł i szczegóły akcji odpowiada:

"Akcja „Pomoc zalanym szkołom” prowadzona przez Wolters Kluwer Polska, głównie poprzez czasopismo „Dyrektor Szkoły” oraz jego stronę internetową, ma połączyć potrzeby placówek oświatowych na zalanych terenach ze spontanicznym odruchem serca Darczyńców. My jako medium stanowimy platformę kontaktów. Informacje przekazane nam przez kuratoria, samorządy oraz szkoły i przedszkola, dotyczące konkretnych potrzeb zamieszczamy na stronie internetowej www.DyrektorSzkoly.pl/pomoc oraz przekazujemy je do partnerów gotowych włączyć się do akcji. Informacje o pomocy ze strony Darczyńców umieszczamy również na stronie internetowej, jako formę podziękowania. Liczymy na to, że fala solidarności będzie większa niż ta, która zalała tak duże obszary."

Jaki jest powód uruchomienia takiej akcji przez Państwa?
Powódź jest bezwzględna i niszczy wszystko co napotka na drodze - domy, drogi, pola, zabija ludzi i zwierzęta. Niszczy ludzkie plany i nadzieje. Zalewa wszystko, także szkoły i przedszkola. Czujemy się w obowiązku w takiej sytuacji pomóc, to jest zwykły ludzki odruch. Chcemy to zrobić w sposób, jaki możemy i w czym czujemy się mocni. A silni jesteśmy w kontaktach ze szkołami, z ich dyrektorami, na których w tej tragicznej sytuacji spadają nieprzewidziane obowiązki i odpowiedzialność.

Silni też jesteśmy poprzez kontakty z instytucjami i firmami, które chcą się włączyć w działania pomocowe. Wszyscy wiemy, że jest to nasz społeczny obowiązek, powinność wywołana poczuciem współczucia i wyrazem solidarności. Chcemy te spontaniczne odruchy pomocy ukierunkować na konkretne potrzeby, konkretnych szkół.
A wszystko po, to aby nadzieja ludzi oczekujących pomocy nie wygasła.

Więcej informacji dla firm które chcą pomóc szkołom oraz list szkół które potrzebują pomocy na stronie www.dyrektorszkoly.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.