Facebook Google+ Twitter

Pomór i zaraza w polskiej reprezentacji piłkarskiej

W polskim obozie przed kolejnymi meczami eliminacji do Euro 2008 zapanowała istna plaga kontuzji. Niczym w średniowieczu, gdy ogromna zaraza opanowała Europę, nasi zawodnicy zostali dziesiątkowani przez wszelkiego rodzaju dolegliwości.

A jeżeli kontuzja to lekki ból w mięśniu lub zwykłe przemęczenie, to zaczynają się przysłowiowe schody. Bo jak mamy wytłumaczyć odpuszczenie dwóch treningów połowie kadry? W niektórych przypadkach, ogromny potencjał ludzkiego intelektu jest w stanie przyswoić i w jakimś stopniu zrozumieć absencję Grzegorza Rasiaka, czy Mariusza Lewandowskiego. Ale już decyzja
Leo Beenhakkera o pozostawieniu w hotelu polskich ligowców, czy podgrzewaczy ławek
ze Szkocji lub Niemiec wydaje się przesadzona.

Wspomniany mistrz Leo mówi o potrzebie zgrania i dostosowania się do nowych rozwiązań taktycznych, jednak w takiej sytuacji wspomniana połowa reprezentacji może co najwyżej poćwiczyć wykonywanie rzutów wolnych na komputerze lub celność (a tym nieobecni Frankowski i Żurawski powinni się przejąć) rzucając butelką do kosza na śmieci.

Jak widać nasi piłkarze to bardzo delikatny naród. Po trzech meczach w ciągu dwóch tygodni nadają się jedynie na wizytę u masażysty. I tu należy zadać pytanie: jak mamy osiągnąć średnią europejską, gdy kluby rosyjskie i rumuńskie grają w lidze i pucharach (i to o wiele więcej od nas), a ich reprezentanci solidnie trenują i nie narzekają? Nie będę już nawet wspominał o "super-herosach" z Premiership, którzy są w stanie wytrzymać w ciągu roku 70 spotkań w pełnym wymiarze czasowym. Nasze kłopoty potęguje fakt, że na zgrupowaniu przed Kazachstanem i Portugalią rozchorowali się Arek Głowacki, Mariusz Jop, Jacek Krzynówek i Irek Jeleń.

Zbliża się jesień, czas wzmożonych zachorowań na grypę, więc może zamiast chuchać i dmuchać na naszych chorowitych piłkarzy powinniśmy ich zaszczepić? A raczej w nich zaszczepić: solidną pracę i męskie podejście do sportu. Rumuni przecież potrafią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.