Facebook Google+ Twitter

Pomorska firma z impetem wchodzi na giełdę

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-07-20 14:26

Wczoraj inwestorzy mogli sporo zarobić na debiucie kolejnej firmy z Pomorza. Pierwsze notowanie gdańskiego Mercoru SA na otwarciu sesji przyniosło zysk 19 proc. Prawa do akcji wyceniono na 49 zł, akcje na 47 zł. Po godzinie jednak papiery poszybowały w górę do poziomu 60 zł. Cena emisyjna akcji wynosiła 41 zł.

To kolejny udany debiut firmy z Trójmiasta. Mercor pozyskał z nowej oferty 73 mln zł. Pieniądze wyda m.in. na przejęcia firm z branży.
- Mamy 6-7 potencjalnych celów przejęć, nad którymi pracujemy. Wcześniej rozmawialiśmy z większą liczbą spółek, ale po weryfikacji kilka z nich zniknęło z naszej listy. Rozmowy prowadzimy w kraju i za granicą, jednak naszym priorytetem są akwizycje i rozwój poza Polską - powiedział Krzysztof Krempeć, wiceprezes Mercoru.

Na przejęcia firma chce przeznaczyć 33 mln zł, na inwestycje zwiększające moce produkcyjne - ok. 29 mln zł. 8 mln pójdzie na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup akcji czeskiej spółki Hasil Holding a.s., będącej liderem na czeskim i słowackim rynku systemów przeciwpożarowych.

Mercor SA jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie Środkowej podmiotów działających w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Systemy przeciwpożarowe gdańskiej firmy chronią m.in. siedzibę Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład grupy kapitałowej, oprócz czeskiego Hasil Holding a.s., wchodzą Mercor Fire Protection Systems S.R.L. (Rumunia), Mercor Ukraina sp. z o.o. (Ukraina), MMS sp. z o.o. (Polska).


Jacek Klein

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.