Facebook Google+ Twitter

Pomorska Platforma po Karnowskim

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-08-29 08:27

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski nie traci bojowego ducha, ale musi postawić sobie pytanie o własną polityczną przyszłość.

Prezydent Jacek Karnowski / Fot. Fot. R. Kwiatek/archiwum- Dziwię się, że macie Państwo takie wiadomości - komentuje Jacek Karnowski nasze informacje o perspektywie postawienia mu prokuratorskich zarzutów. - Nie byłem przesłuchiwany przez prokuraturę, ale wielu prawników, z którymi rozmawiałem albo którzy publiczne wypowiadali się w mediach w tej sprawie, wątpi, czy na tej podstawie można postawić jakiekolwiek zarzuty. Jakiś czas temu słyszeliśmy stwierdzenia pana ministra Ziobro, że dr Mirosław G. nikogo już nie pozbawi życia. Teraz minister Ziobro musi za te słowa przepraszać. Wcześniej prezes Roman Kluska został oskarżony o finansowe nadużycia, a potem oczyszczony z zarzutów. W demokratycznym państwie o winie decydują niezawisłe sądy - kończy Karnowski.

W ten sposób Karnowski odnosi się do ewentualnych zarzutów, opartych na nagraniu jego feralnej rozmowy z Julkem. Ale według naszych informacji zarzuty mogą dotyczyć także innych spraw. Są one najpewniej plonem pracy CBA, które drobiazgowo sprawdzało ostatnio dokumenty w Urzędzie Miasta. Niektórzy urzędnicy byli poddani wielogodzinnym przesłuchaniom. Trzepało urząd nie tylko CBA. Magistrat odwiedzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej, z listą pytań do wyjaśnienia. Niedługo potem Julia Pitera nadała faks z taką samą listą, prosząc o ustosunkowanie się do niej. Tak jakby ta sama życzliwa ręka słała doniesienia do policji i do partyjnej centrali. - Organy państwowe mają prawo do kontroli - wzrusza na to wszystko ramionami Karnowski.

Piotr Weltrowski, Jarosław Zalesiński

Więcej: Polska Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.