Facebook Google+ Twitter

Pomorska prognoza pogody na początek lata

W pierwszej dekadzie lipca pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Na plażę pójdą najodważniejsi, ale zwiedzać Trójmiasto, Hel i Kaszuby mogą wszyscy. Na upały z pewnością nie będą narzekać.

 / Fot. Darek SzczecinaW pierwszej dekadzie lipca na Gdańskim Pomorzu upałów nie będzie. Temperatura w dzień wahać się będzie od 18 do 25 stopni C. Jednakże najwyższym temperaturom towarzyszyć będą deszcze. Planując wypoczynek warto wziąć to pod uwagę i zamiast na plażę udać się na zwiedzanie. W Trójmieście przygotowano wiele atrakcji kulturalnych, odwiedzić można wystawy i muzea. Na miłośników kontaktu z wodą czekają wycieczki po portach, zatoce i rejs na Hel.

 / Fot. Zrzut ekranuTemperatura w nocy może spaść nawet do 12 stopni C, warto więc na nocleg na kempingu zabrać dodatkowy koc. Natomiast oszczędzą nas wiatry. Ich prędkość nie przekroczy 7 m/s. Deszczy możemy spodziewać się w środę po południu i w czwartek do południa. Intensywność opadów nie przekroczy 2 mm. Mocniej popada w niedzielę oraz w kolejną środę, 9 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Upałów nie ma, deszcze do niedzieli odpoczywają, może więc do Gdańska na wspaniała imprezę link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Musimy się do tego przyzwyczaić, że lato raz jest takie, a raz innego. A co by było, gdybyśmy mieli 35-37oC? Temperatura raczej nieznośna dla żyjącego w umiarkowanym klimacie Słowianina. Szacuje się, że liczba zgonów przypisanych falom upałów będzie pięć razy większa niż ewentualny spadek liczby zgonów w okresie zimowym. Cieplejszy klimat ułatwi migrację przenoszących choroby owadów, jak np. komary. Już dziś malaria pojawia się w miejscach, w których nigdy wcześniej nie występowała. http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-globalne-ocieplenie-nawet-jesli-bedzie-wcale-nie-bedzie-takie-zle-4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.