Facebook Google+ Twitter

Pomorski SLD chce zarządu komisarycznego w Sopocie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-23 16:56

Pomorski Sojusz Lewicy Demokratycznej domaga się ustanowienia w Sopocie zarządu komisarycznego. Wystosował w tej sprawie list otwarty do premiera Donalda Tuska. Działania te mają związek z aferą korupcyjną w sopockim magistracie.

Przewodniczący SLD na Pomorzu Jarosław Szczukowski twierdzi, że mimo iż prokuratura dotąd nie postawiła nikomu żadnych zarzutów, to premier powinien podjąć natychmiastowe działania.

Zdaniem Sojuszu Lewicy Demokratycznej powołanie zarządu komisarycznego zagwarantuje poprawę skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez organy miasta.

Pomorski SLD apeluje w liście, by w obliczu niekorzystnej atmosfery wokół osób rządzących Sopotem oraz ujawniania kolejnych niekorzystnych dla nich faktów, premier podjął stanowcze działania. SLD wzywa premiera Tuska, by wprowadził zarząd komisaryczny dla dobra przejrzystości funkcjonowania sopockiego urzędu. Z tego względu, według autorów listu otwartego, nie można czekać na zakończenie śledztw związanych z obecnymi władzami miasta.

SLD uważa, że jeśli prokuratura zdecyduje się postawić Jackowi Karnowskiemu zarzuty, to powinien on zrezygnować z funkcji prezydenta Sopotu.

7 lipca sopocki biznesmen Sławomir Julke złożył doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta miasta. Według biznesmena Jacek Karnowski miał się od niego domagać łapówki w postaci dwóch mieszkań. Karnowski zaprzecza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.