Facebook Google+ Twitter

Pomorskie: IMGW ostrzega przed wichurą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-13 20:49

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi wiatrami. W województwie pomorskim i powiecie elbląskim w porywach ich prędkość może przekraczać 130 kilometrów na godzinę.

IMGW ogłosiła dla województwa pomorskiego trzeci stopień zagrożenia. Oznacza to, że skutki wiatru mogą powodować zagrożenie życia. Żywioł może niszczyć zabudowania, zrywać dachy, niszczyć linie wysokiego napięcia oraz powodować duże szkody w drzewostanie, a także znaczne utrudnienia w komunikacji; zagrożenie życia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega też przed groźnymi zjawiskami w innych regionach Polski. W województwie mazowieckim spodziewany jest wiatr, którego prędkość w porywach może sięgać 90 kilometrów na godzinę. W województwie kujawsko - pomorskim wiatr może osiągnąć prędkość 95 kilometrów na godzinę. Może tam też padać deszcz i deszcz ze śniegiem. Podobnie ma być także w województwie podlaskim, gdzie opady mogą spowodować zawieje śnieżne.

W województwie opolskim wiatr będzie się wzmagał i jutro może osiągnąć prędkość 100 kilometrów na godzinę. Powyżej 400 metrów nad poziomem morza meteorolodzy przewidują opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Silny wiatr będzie wiał także w województwie lubuskim, zachodniopomorskim, łódzkim i dolnośląskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.