Facebook Google+ Twitter

Pomorskie promuje się w Niemczech!

W dniach 28-29 stycznia w Hamburgu odbyły się targi turystyczne. Przez dwa dni swoją ofertę prezentowało blisko 40 regionów z kilku europejskich krajów. Jedynym reprezentantem Polski było województwo pomorskie.

Polskie stoisko podczas targów turystycznych w Hamburgu. / Fot. Bartłomiej BarskiPoczątek roku to tradycyjnie czas licznych imprez targowo-wystawienniczych. W ten sposób można zaprezentować własną ofertę turystyczną i pozyskać ewentualnych nowych turystów. Z takiego założenia wyszli przedstawiciele organizacji turystycznych z województwa pomorskiego, którzy starali się przekonać do swojej oferty mieszkańców Hamburga. Obok nich swoje walory turystyczne prezentowali wystawcy z Danii, Holandii, Niemiec i Turcji.

W zorganizowanych w centrum handlowym mini targach turystycznych na polskim stoisku prezentowali się przedstawiciele Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (PROT), Gdańskiej Organizacji Turystycznej (GOT) oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej z Łeby (LOT Łeba). Kolorytu i atrakcyjności polskiej wystawie dodawał gdański bursztyniarz Zbigniew Strzelczyk, który prezentował własne wyroby z bursztynu oraz pokazywał, używając kopie narzędzi z przed 1000 lat, jak dawniej wyglądała obróbka tego wyjątkowego surowca.

Pomorska ekspozycja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Mieszkańców Hamburga szczególnie interesowały prospekty dotyczące Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz ogólne przewodniki turystyczne po całym województwie pomorskim. Dodatkowo zainteresowani mogli zaczerpnąć informacji o bazie noclegowej w Trójmieście i regionie, imprezach kulturalnych oraz specjalnych ofertach dla odwiedzających województwo pomorskie. Spośród tych ostatnich najwięcej zapytań dotyczyło trójmiejskiej Karty Turysty.

Co warte podkreślenia, wielu spośród odwiedzających polskie stoisko gości nie ukrywało swojego sentymentu do regionu pomorskiego. Owocowało to mnóstwem miłych słów i wspomnień kierowanych do pomorskich wystawców. Nie brakowało osób, które urodziły się w Gdańsku i okolicach a następnie wyemigrowały do Niemiec. Z tego względu, na widok napisu "Gdańsk, Sopot, Gdynia und Pommern" reagowały szczerym uśmiechem i często zatrzymywały się na dłuższą chwilę, korzystając z licznych biuletynów promocyjnych.

Być może efekty wizyty pomorskich wystawców będą zauważalne już w najbliższych miesiącach. Wraz z końcem stycznia uruchomione zostało bowiem nowe połączenie lotnicze pomiędzy Gdańskiem i Hamburgiem, obsługiwane przez linie lotnicze Jet Air. Nie pozostaje nic innego, jak wyrazić nadzieję, iż aktywna promocja wraz z nowym bezpośrednim połączeniem lotniczym przysporzy regionowi pomorskiemu większej liczby turystów z północnych Niemiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Magda Werner
  • Magda Werner
  • 01.02.2011 08:21

Tak, tak Adamie. Zamknijmy się w czterech ścianach i kiśmy się we własnym sosie a potem poczekajmy jeszcze, aż to wszystko sfermentuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra inicjatywa. Oby jak najwięcej takich imprez...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ohyda. A Niemcy z Hamburga mogą sobie wsadzić ten swój sentyment i wcale nie muszą tu przyjeżdżać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.