Facebook Google+ Twitter

Pomorze. Długi weekend w ocenie policji i straży pożarnej

Tegoroczny długi weekend dla niektórych trwał aż dziesięć dni. Dziś sprawdzamy, jak wyglądał ten wolny czas w ocenie pomorskich służb interwencyjnych: policji i straży pożarnej.

Jak informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w tym roku w ciągu dziesięciu dni na pomorskich drogach wydarzyło się 55 wypadków, w wyniku których ranne zostały 83 osoby. Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. Na Pomorzu zginęło 6 osób (o połowę mniej niż w roku ubiegłym). Mimo licznych apeli i ostrzeżeń policji wielu zmotoryzowanych wyjechało na drogi na ,,podwójnym gazie". Przez 10 dni pomorska drogówka zatrzymała ponad 200 nietrzeźwych kierowców.

Kapryśna pogoda odstraszyła amatorów kąpieli, więc podczas długiego weekendu pomorscy strażacy nie odnotowali przypadków utonięć. Mimo trzeciego stopnia zagrożenia pożarowego w lasach nie doszło do groźnych pożarów. Zdaniem asp. Jana Żminko, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gdańsku: - Długi weekend przebiegał dla strażaków podobnie jak inne dni pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.