Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23153 miejsce

Pomorze: Można już zamówić taksówkę z fotelikiem dla dziecka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-18 09:46

Rusza akcja „Taksówka z fotelikiem”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci podróżujących taksówkami oraz wzrost świadomości ich rodziców i opiekunów na temat bezpiecznego przewożenia najmłodszych. Dzięki programowi taksówki z fotelikiem odpowiednio dobranym do wagi i wzrostu dziecka będą szeroko dostępne w Gdyni oraz Sopocie.

Zdjęcie ilustracyjne. Akcja "Taksówka z fotelikiem" Wrocław. / Fot. Liberty DirectW ramach programu Liberty Direct przekazała korporacjom z Gdyni, Sopotu, Rumii, Redy oraz Wejherowa 63 kołyski, foteliki i podstawki dla dzieci w wieku od pół roku do 12 lat. Kierowcy zostali przeszkoleni z zakresu ich prawidłowego montowania i stosowania, jak również bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach.

Zamówienie taksówki z fotelikiem nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Taksówkę z fotelikiem można zamówić pod numerem: 058 629 80 00 (Euroschool Taxi), 058 551 01 01 (Taxi Service Reda), 19-194 (Taxi Service Sopot) z 30 minutowym wyprzedzeniem. Przy zamówieniu należy podać wzrost i wagę dziecka, dzięki czemu korporacja przekaże zlecenie kierowcy wożącemu odpowiedni dla dziecka fotelik.

- Fotelik do przewożenia dzieci stanowi podstawowe wyposażenie samochodów wszystkich rodziców. Niestety, gdy decydują się korzystać z taksówek - jadąc na dworzec czy do znajomych - często stają przed problemem braku fotelików dla małych podróżnych, a więc
i braku zabezpieczenia dziecka przed skutkami ewentualnego wypadku. Tymczasem praktyka pokazuje, że wiele wypadków ma miejsce w czasie podróży na krótkie dystanse. Dzięki organizowanemu przez nas programowi chcielibyśmy zapewnić dzieciom możliwość bezpiecznego przejazdu w każdej sytuacji. Nawet, jeżeli prawo w Polsce tego nie wymaga – komentuje Rafał Karski, dyrektor marketingu Liberty Direct.

- Akcja w Sopocie i Gdyni jest już czwartą edycją organizowanego przez nas programu - taksówki fotelikami jeżdżą już w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. Jestem przekonany, że i tym razem - podobnie jak w przypadku poprzednich edycji - akcja spotka się z dużym zainteresowaniem rodziców – dodaje Karski.

Akcję “Taksówka z fotelikiem” wesprze kampania mająca na celu poinformowanie rodziców
i opiekunów o możliwości przewożenia dzieci w bezpieczny sposób. Informacje na temat akcji zostały zamieszczone na: siatkach oraz naklejkach umieszczonych na wybranych taksówkach Euroschool Taxi, Taxi Service Sopot, Taxi Service Reda oraz na stronach internetowych organizatorów oraz patronów akcji. Informacje na temat przedsięwzięcia będzie można również uzyskać na infoliniach Liberty Direct oraz firm taksówkowych.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest ubezpieczyciel komunikacyjny Liberty Direct. Partnerami programu są korporacje taksówkowe: Euroschool Taxi, Taxi Service Sopot oraz Taxi Service Reda. Programowi patronują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Przemysłowy Instytut Motoryzacji „PIMOT”. Ponadto, honorowy patronat nad akcją objęli Prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek oraz przewodniczący Rady Miasta Sopot - Wieczesław Augustyniak.

Materiały prasowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.