Facebook Google+ Twitter

Pomorze: Najwięcej sześciolatków pójdzie do szkoły w Gdyni

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2009-08-25 11:40

Gdynia pobiła ogólnopolski rekord w liczbie sześciolatków przyjętych do klas pierwszych szkół podstawowych. Podczas gdy średnia krajowa oscyluje na poziomie około 4 procent, w Gdyni przekroczyła 21 procent!

Na 2107 wszystkich tutejszych pierwszoklasistów 453 ma sześć lat. Liczba ta może się zwiększyć, bo rodzice mają czas do końca sierpnia.

- Po prostu się przyłożyliśmy - śmieje się Ewa Łowkiel, wiceprezydent Gdyni ds. oświaty. - Pewnie dlatego rodzice zapisują sześciolatki do pierwszych klas, choć nie muszą. Reforma jest bowiem rozłożona na trzy lata. Już od lutego organizowaliśmy spotkania z rodzicami w szkołach. Graliśmy w otwarte karty - oprowadzaliśmy ich po placówkach, by zobaczyli warunki, a na każde spotkanie ściągaliśmy psychologów. Wręczaliśmy też ulotki z podstawami programowymi, które wyjaśniały, na czym polegać będzie różnica między kształceniem sześcio- i siedmiolatków, tworzyliśmy osobne oddziały.

Każdą klasą sześciolatków opiekuje się aż dwóch nauczycieli - jeden przed południem uczy tego, co jest zawarte w podstawach programowych, drugi - po południu utrwala to przez zabawę, bowiem dzieci mogą przebywać w szkołach do godz. 17.

Tymczasem w Gdańsku do pierwszych klas zapisano niespełna 5 procent sześciolatków, w Sopocie zaledwie 4 proc. W innych miastach naszego województwa, m.in. Tczewie czy Kościerzynie, sześciolatki w pierwszych klasach to wyjątki.

Źródło: Beata Jajkowska, Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.