Facebook Google+ Twitter

Pomorze Potęgowo - wielkie cele małego klubu

Takie rzeczy dzieją się podobno tylko w filmach. W malutkim Potęgowie na Pomorzu trwa batalia o profesjonalną piłkę. Szanse na wygraną są naprawdę spore.

Jeszcze kilka lat temu o piłce w Potęgowie wiedział mało kto. Tułający się po rozgrywkach A- i B-klasowych klub nie wzbudzał zainteresowania nikogo, prócz lokalnych, zagorzałych miłośników futbolu, którzy niejednokrotnie oglądali poczynania swoich podopiecznych po "spożyciu". Wtedy, w 2006 roku mieszkańcy mogli odczuć pierwsze efekty funkcjonowania farm wiatrowych w okolicy. Inwestor z zagranicy wyłożył spore pieniądze na futbol. W połączeniu z funduszami samorządu i dofinansowaniem unijnym na modernizację stadionu, zrobiła się całkiem spora suma. Do zbudowania profesjonalnej sekcji piłkarskiej potrzebny był jednak fachowiec. Działacze potęgowskiego zespołu sięgnęli po Mirosława Iwana, brata słynnego Tomasza. Jak się później okazało, cel udało się zrealizować.

Po sezonie walki w słupskiej klasie okręgowej kibice znów przecierali oczy ze zdumienia. Drużyna, której początkowo nie doceniano, mogła wywalczyć przepustkę do IV ligi. W dogrywce silniejszy okazał się jednak zespół z Tczewa. Z walki o awans jednak nie zrezygnowano. Cel udało się osiągnąć w 2009 roku.

Apetyty na wielką piłkę włodarzom potęgowskiej drużyny nie minęły. Mirosław Iwan, który kierował całym procesem „tworzenia” drużyny, miał spore pole do działania. Transfery, których dokonano w okresie przygotowawczym, robiły wrażenie. Sumy, jakie wydawano, by ściągnąć zawodników, sięgały tych, które wydają zespoły III-, a może nawet i II- ligowe.

Awansu jednak nie było i dalej nie ma. Cierpliwość w stosunku do trenera Iwana też się skończyła. Na tym stanowisku zastąpił go Maciej Cieślik, a więc człowiek, który z futbolem w swoim życiu miał wiele wspólnego. - Doświadczenie, które ma zaprocentować. Tak argumentujemy wybór nowego trenera - podkreślał w maju tego roku Wojciech Rębacz, prezes Pomorza. Cieślik w przeszłości pracował między innymi w Arce Gdynia i Murkamie Przodkowo - klubach dobrze znanych na Pomorzu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.