Facebook Google+ Twitter

Pomostówka dla uprzywilejowanych?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-11 09:07

Jak zwykle są poszkodowani i Ci, którym wszystko od życia się należy. Podobnie jest z emeryturami pomostowymi. Tradycyjnie chodzi o taką zmianę ustawy, która korzystna byłaby dla posłów, burmistrzów i prezydentów.

Tradycyjnie jadąc rano do pracy słucham radia. Tym razem informacja, którą ogłoszono, podniosła niezmiernie wysoko moje ciśnienie. Okazało się, że rząd zastanawia się nad zmianą ustawy o emeryturach pomostowych.

Znowelizowana ustawa umożliwiała by burmistrzom, prezydentom miast oraz posłom (nie wiadomo komu jeszcze) przejście na wcześniejszą emeryturę. Oczywiście taka możliwość istniała by w chwili ukończenia drugiej lub trzeciej kadencji.

Zastanawiam się co z tymi, którzy pracują ponad 40 lat w trudnych warunkach i wielokrotnie utrudnia im się przejście na emeryturę, bo przykładowo któraś z deklaracji o składkach przypadkiem zaginęła. Nie mówię oczywiście o zwykłym szarym pracowniku (taki jak ja czy Ty). Czy można taki pomysł zaakceptować? A jeżeli tak to kosztem kogo? Wiadome jest też każdemu, że jeżeli będzie jakakolwiek możliwość to taka nowelizacja wcześniej czy później nastąpi. Zresztą są ustawy, które tak znowelizowano.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.