Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30482 miejsce

Pomóż Agacie Mróz–Olszewskiej!

Agaty nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest jedną ze „Złotek” Andrzeja Niemczyka. Siatkarka reprezentacji Polski zdobyła dwa razy złoto na Mistrzostwach Europy. Na 22 maja planowana jest operacja przeszczepu szpiku kostnego Agacie.

 / Fot. Plakat akcji Jeżeli ktoś z Was mieszka na Śląsku bądź w Zagłębiu i chce pomóc chorej Agacie ma teraz taką możliwość! W najbliższą sobotę, 24 maja w godzinach od 11.00 do 15.00 przed budynkiem Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu (ul. Kilińskiego 43, za dworcem PKP) odbędzie się akcja pod hasłem „Oddaj krew dla Agaty Mróz–Olszewskiej”. Ochotnicy powinni zjeść w domu lekki posiłek. Do oddania krwi potrzebny jest dowód osobisty.

Akcję wspierają siatkarze i siatkarki „Płomienia” Sosnowiec, MMKS Dąbrowa Górnicza, SMS i Sosnowiec, Małgorzata Niemczyk (komentatorka Polsatu Sport, była zawodniczka Reprezentacji Polski) oraz zastępca prezydenta Miasta Sosnowiec, Zbigniew Jaskiernia.

26-letnia Agata zmaga się z chorobą MDS, jest to mielodysplazja szpiku kostnego. Choroba ta nie oznacza jednak, że dziewczyna jest chora na białaczkę, jak często możemy usłyszeć bądź przeczytać. Istnieje jednak ryzyko, że MDS w nią się przerodzi. Problem Agaty polega na tym, że jej szpik produkuje zbyt mało krwinek białych, czerwonych i płytek krwi. Dlatego też potrzebna jest krew aby ją móc przetaczać siatkarce.

Organizm chorego na MDS jest słaby, chory szybko się męczy. Dodatkowym problemem jest słaba krzepliwość krwi i podatność na infekcje. Osoby chore nie powinny przebywać w miejscach publicznych, pełnych ludzi tj. supermarket czy kawiarnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mash, niestety w wielu tego typu sprawach są liczne ograniczenia/zakazy, ale cóż zrobić. Nie my je wymyślamy. Widocznie tak musi być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety żeby oddać krew trzeba mieć skończone 18 lat :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.