Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8269 miejsce

Pomóż ciężko rannemu strażakowi

32-letni strażak, który 17 marca został ciężko ranny podczas czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z wozem strażackim jadącym na sygnałach, nadal przebywa w szpitalu. Stracił obie nogi. Już nigdy nie powróci do służby.

32 letni strażak Sławomir Wilczyński wraz z synem. / Fot. PSP JRG Kąty Wrocławskie32-letni Sławomir Wilczyński ma żonę i dwójkę dzieci. 8 lat temu wstąpił do służby w Państwowej Straży Pożarnej i jako strażak ślubował nieść pomoc z narażeniem zdrowia i życia. Spełnił swoje ślubowanie.

W czwartek 17 marca, strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Kątach Wrocławskich jechali do udzielenia pierwszej pomocy osobie chorej, która na przyjazd karetki pogotowia ratunkowego zmuszona była czekać dłuższy czas. Za kierownicą ciężkiego samochodu gaśniczego Jelcz 004 o numerze bocznym 330-25, siedział kierowca zastępu - sekc. Sławomir Wilczyński. Z boku jechali dowódca zastępu oraz ratownik. O wypadku pisaliśmy w naszym serwisie.

Czołowe zderzenie wozu strażackiego z ciężarówką w Pustkowie Wilczkowskim. / Fot. PSP JRG Kąty WrocławskiePrzed godziną 11, na drodze krajowej nr 8 pod Wrocławiem w okolicach Pustkowa Wilczkowskiego, w prawidłowo poruszający się samochód strażacki czołowo wjechała ciężarówka. W wyniku zderzenia, kabina samochodu strażackiego została całkowicie zmiażdżona.

Uwięzionemu kierowcy-strażakowi, natychmiast ruszyli z pomocą jego dwaj lżej ranni koledzy. Po przewiezieniu do szpitala, stan strażaka lekarze ocenili jako krytyczny. Podczas trwającej kilka godzin operacji, usunięto śledzionę, opanowano rozległy krwotok wewnętrzny jamy brzusznej, zaopatrzono skomplikowane złamanie ręki. Niestety, obrażenia nóg były na tyle poważne, że obie musiano amputować poniżej kolan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.