Facebook Google+ Twitter

Pomóż lekarzom z Iranu. Podpisz petycję o ich uwolnienie

Już prawie rok bracia Kamiar i Arash Alaei - wybitni lekarze zajmujący się leczeniem HIV/AIDS - przebywają w więzieniu. Organizacje z całego świata apelują do rządu irańskiego o ich uwolnienie.

baner towarzyszący akcji / Fot. http://iranfreethedocs.org/12 maja odbędzie się Światowy Dzień na rzecz Alaei. Pod hasłem "Treating AIDS is not the crime: free doctors Kamiar and Arash Alaei", studenci medycyny na całym świecie oraz organizacje walczące o prawa człowieka będą organizować akcje podpisywania listów w ich obronie oraz demonstracje.

Obaj lekarze mają niezwykły wkład w działania na rzecz osób uzależnionych od narkotyków przyjmowanych drogą dożylną oraz chorych na AIDS - nie tylko w Iranie, ale także w krajach sąsiadujących. Ich wysiłki poszerzyły wiedzę dotyczącą profilaktyki, leczenia, a także pracy lekarzy opartej o filozofię redukcji szkód na Bliskim Wschodzie. Swoim doświadczeniem dzielili się z całym światem - zdobywając nawet uznanie Światowej Organizacji Zdrowia.

baner towarzyszący akcji / Fot. http://iranfreethedocs.org/Petycja którą może podpisać każdy znajduje się na stronie poświęconej uwięzieniu lekarzy http://iranfreethedocs.org/petition/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.05.2009 22:29

Pani Maju, dobrze byłoby art. uzupełnić o informację, choćby najkrótszą, dlaczego lekarze zostali uwięzieni, co im się zarzuca i co im grozi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.