Facebook Google+ Twitter

Pomóż odbudować Salę BHP

30 lat temu w Stoczni Gdańskiej robotnicy podjęli walkę o godne życie, o prawo do wyrażania swoich poglądów, o wolność. W Sali BHP, na terenie Stoczni Gdańskiej odbyły się historyczne rozmowy i podpisano Porozumienia Sierpniowe.

Stan obecny Sali BHP. / Fot. Dział Informacji KK NSZZ SolidarnośćPowstanie NSZZ „Solidarność” przyczyniło się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Te wydarzenia zainicjowały koniec porządku jałtańskiego, upadek komunizmu, a niedługo potem - rozpad Związku Radzieckiego i koniec zimnej wojny. To było wielkie, historyczne zwycięstwo całego polskiego społeczeństwa, o którym powinniśmy zawsze pamiętać.

Dzisiaj, prawie po 30 latach od tamtych wydarzeń Polska wygląda inaczej - jesteśmy w Unii Europejskiej bez granic, czujemy się bezpieczniejsi w NATO, mamy wolne media, mamy możliwość wyrażania swoich poglądów czy swobodę prowadzenia działalności gospodarczej.

Sala BHP to świadek wydarzeń sprzed 30. lat - to miejsce historycznych rozmów i podpisania Porozumień Sierpniowych. To tutaj wszystko się zaczęło.
Od 2004 roku prawnym właścicielem zabytkowego budynku historycznej Sali BHP jest NSZZ „Solidarność”. Nieremontowany od kilkudziesięciu lat budynek groził katastrofą. W 2006 roku NSZZ „Solidarność” rozpoczął ratowanie budynku, finansowane ze środków własnych oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku, brak dofinansowania ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zmusił NSZZ „Solidarność” do szukania alternatywnych źródeł finansowania. Za zgodą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, NSZZ „Solidarność” prowadzi zbiórkę funduszy na dokończenie remontu historycznej Sali BHP. Wesprzyj nas w ratowaniu historycznej Sali BHP! Każda wpłata może przyspieszyć zakończenie remontu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Numer konta, na który można kierować wpłaty: PKO BP SA 05 1020 1811 0000 0902 0138 8693 z dopiskiem "Sala BHP"
Za każdą serdecznie dziękujemy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Związkowcy mogą też, jak najbardziej zwrócić się do ECS (Europejskie Centrum Solidarności). Statutowym celem tej instytucji jest "upamiętnianie, zachowywanie i upowszechnianie dziedzictwa i przesłania idei "Solidarności"oraz antykomunistycznej opozycji demokratycznej w Polsce i w innych krajach", czyli cel remontu Sali BHP jak najbardziej tu pasuje.
Zamiast zatem zapraszać kolejna gwiazdę pop, by zorganizować Gdańszczanom igrzyska, można zrobić coś zgodnego ze Statutem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wesprę ani groszem! Niech wszystkie związki zawodowe, finansowane przez zakłady pracy robią zrzutke, zamiast wydawac na zadymy, palenie opon i strajkowe wycieczki po całej Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.