Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30826 miejsce

Pomóż odnaleźć zaginionych

ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych to organizacja zapewniająca pomoc zaginionym, ich rodzinom oraz osobom zagrożonym zaginięciem.

 / Fot. Screen strony zaginieni.plJak wynika ze statystyk, rocznie policja przyjmuje około 15 tysięcy zaginięć osób w kraju i za granicą, z czego pięć tysięcy zgłoszeń dotyczy dzieci. Większość spośród osób niepełnoletnich stanowią dzieci w wieku 13-17 lat. Co trzy dni ginie dziecko, które nie skończyło 7 lat, każdego dnia ginie dwoje dzieci w wieku 7-13 lat. Tylko dzięki szybkiej reakcji wielu służb, instytucji, organizacji pozarządowych, większość spraw kończy się szczęśliwie.

ITAKA pomaga zaginionym i ich rodzinom

ITAKA pomogła wielu osobom wrócić do domu oraz rodzinom ofiar odnaleźć bliskich. "Szanowni Państwo,
Chcielibyśmy bardzo podziękować Fundacji ITAKA za zaangażowanie w poszukiwania naszego ojca. To dzięki informacjom zamieszczonym w bazie danych Fundacji zdołała do nas dotrzeć policja, co pozwoliło nam zidentyfikować ojca, jako ofiarę wypadku samochodowego. Dziękujemy za profesjonalizm w działaniu, który dodaje sił i pozwala być przekonanym, że przedstawiciele ITAKI zrobią wszystko co w ich mocy, aby nie zostawić pokrzywdzonych samym sobie. Dziękujemy za wszelkie wsparcie i oferowaną pomoc w tym trudnym dla nas okresie". To tylko jedno z podziękowań za udaną akcję fundacji ITAKA.

116 000 – numer interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci

Organizacja prowadzi swoje działania poprzez liczne programy. Wczoraj uruchomiono także bezpłatny telefon w sprawie zaginionego dziecka – 116 000. Adresowany jest do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, a także wszystkich osób, które mogą przyczynić się do odnalezienia zaginionych dzieci.

Telefon działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Obsługiwany jest przez specjalistów fundacji ITAKA. Dzwonić może każdy, z dowolnego miejsca w kraju, korzystając zarówno z telefonu komórkowego, jak i stacjonarnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tak, Tomku, chciałam podkreślić, jak cenne jest to, że są ludzie, którzy chcą wspierać policję, a na przykładzie pokazać, jaka rozpacz, bezsilność i poczucie osamotnienia towarzyszą rodzinie zaginionych, czasem przez wiele lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu, takie przypadki można mnożyć, mając na uwadze nie tylko nieprawidłowości w działaniu Policji, ale także innych służb.
Odnośnie funkcjonowania samej Policji, z pewnością można stworzyć odrębny artykuł, w którym pojawią się zarówno pozytywne, jak i negatywne przejawy "jej" działania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tylko dzięki szybkiej reakcji (...) większość spraw kończy się szczęśliwie".
http://www.gazeta.policja.pl/portal/997/633/28640/Nie_ma_Gosi.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

po prostu PLUS;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.