Facebook Google+ Twitter

Pomóż organiczyć cierpienie zwierząt

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-02-18 16:18

Trwa kampania społeczna „8hours”. Jej inicjatorzy chcą wpłynąć na fatalne warunki transportu żywych zwierząt, przeznaczonych na ubój.

Ile godzin trwa obecnie taki transport? Czasami kilkanaście, kilkadziesiąt godzin, a nawet kilka dni... Zdarza się, że zwierzęta docierają do celu zupełnie wycieńczone - wygłodzone, odwodnione, ranne i poturbowane. Polska nadal jest największym eksporterem żywych koni na rzeź do Francji, Włoch i Belgii... Jeden transport trwa 80-90 godzin.

Jeśli uda się przeforsować petycję, powstaną nowe przepisy, dotyczące maksymalnego czasu transportu, który zostanie skrócony do 8 godzin.

Organizatorzy akcji "8hours" chcą zdobyć milion podpisów mieszkańców Unii Europejskiej. W ten sposób dotrą do świadomości eurodeputowanych. "Tego głosu europejscy politycy nie będą mogli zignorować" - czytamy na stronie akcji. Dotychczas zebrano już prawie 80 tys. podpisów. Akcję "8hours" wspierają u nas m.in. Fundacja "Viva!" oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals".

Dopisz swój głos poparcia dla akcji na stronie: http://www.8hours.eu/?lang=pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.02.2009 16:31

Tak i zastanów się jeszcze, czy nie powiększy to kryzysu... LOL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zanim się zagłosuje, trzeba się zastanowić, jaki wpływ będzie to miało na eksport, a co za tym idzie produkcję i polską gospodarkę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.