Facebook Google+ Twitter

Pomóż sobie i innym

Chodzi o to żeby nie wzywać bezpodstawnie pogotowia ratunkowego. Zdjęcie opisuje sytuację w których życie jest zagrożone i kiedy bezzwłocznie należy wzywać pogotowie, błahe wezwanie może pozbawić kogoś szansy na przeżycie.

 / Fot. Mirek SuchodolskiTrudno mi opisać pojedyncze przypadki ale zdarza się że pogotowie wzywane jest do: rozwolnienie, zatwardzenie, nieprzespane noce, "kac gigant" i wielu innych drobiazgów. Wiem, że nie wszędzie w okolicy mieszka ratownik medyczny, lekarz czy pielęgniarka. Ci ludzie pomogliby od razu. Gdyby potrzebna była karetka to reanimowaliby do czasu przyjazdu załogi. Wzywajcie kiedy uznajecie to za słuszne, nikt głowy nikomu za to nie urwie ale zastanówcie się przed wezwaniem do drobiazgów w tym czasie może umierać ktoś na chodniku albo w innym domu, ale niestety karetka pojechała do bolącego zęba.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: zdrowie


Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Beatko, za co ja mam się gniewać? Znam życie, a z choinki się nie urwałem. Do mnie też nie przyjechali kilka razy, 4 lata temu sąsiadka prawie znosiła mnie do taksówki, diagnoza nie do opisania. Ja jeździłem w pogotowiu dawno temu, było inaczej bo nie było takiego ruchu. Też było ciężko, ale inaczej się żyło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie gniewaj się Mirku,ale to fakty..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście,ze nie jest szybkie.Moja mama ma koncentrator tlenu w domu,a ostatnio pogotowie wzywaliśmy już nie pamietam ile razy..Takie życie w Krakowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku... pogotowie nie takie szybkie do wyjazdow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bolący ząb to tylko przykład, a co miałem napisać, do rozwolnienia? to by nie przeszło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku,ja też jestem tego samego zdania co Dorota..coś nie tak..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku... z tego co mi wiadomo, to pogotowie nie przyjmie błahego zgłoszenia, jak piszesz do bolącego zęba. Co najwyżej udzielą nam porady jak sobie z problemem poradzić. To oni oceniają sytuację, przynajmniej tak jest u nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.