Facebook Google+ Twitter

Pomóż stworzyć Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu w Bydgoszczy

Już za dwa lata w Bydgoszczy może powstać Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Aby tak się stało marszałek województwa, Piotr Całbecki, musi ogłosić nabór uzupełniający projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego finansowanych ze środków UE.

http://paris.bydgoszcz.pl/press/galleryShow/id/9 / Fot. http://paris.bydgoszcz.pl/press/galleryShow/id/9PARIS, czyli Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu to kompleksowy ośrodek rehabilitacyjny przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, a także centrum przygotowań paraolimpijskich, inkubator organizacji pozarządowych i miejsce promocji zdrowego stylu życia. Park powstanie przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Styczeń 2012 roku to planowana data otwarcia.

Na jego terenie znajdować się będzie basen pływacki dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zespół doskonale wyposażonych siłowni, pełnowymiarowa hala sportowa, centrum konferencyjno-szkoleniowe oraz zaplecze biurowe dla organizacji prowadzących działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

"Połączenie w jednym ośrodku pacjentów Centrum dotkniętych chorobą nowotworową w różnych jej stadiach, ludzi z niepełnosprawnością ruchową, słuchową i wzrokową oraz ludzi zdrowych będzie przejawem wysokiego poziomu integracji społeczeństwa, korzystnym dla rozwoju poziomu jego świadomości i wrażliwości na problemy innych" - czytamy na stronie PARIS.

Aby poprzeć projekt powstania Parku wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I ciekawe jak ciężko będzie się tam dostać... 5* za informację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.