Facebook Google+ Twitter

Pomoż stworzyć własną firmę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-17 08:45

Kiva.org to organizacja, która zajmuje się pośredniczeniem między prywatnymi osobami, które chcą zmieniać świat na lepsze a tymi, która ta pomoc jest niezbędna.

Kiva.org funkcjonuje w bardzo prosty sposób. W krajach rozwijających się lub w rejonach powojennych i pokataklizmowych mieszka wielu ludzi, których dochód dzienny nie przekracza 2 dolarów na dobę. Dla mieszkańców Kambodży lub Iraku to za małe pieniądze, żeby przeżyć nawet na granicy ubóstwa, nie wspominając o odbudowie życia po tragediach, których doświadczają na co dzień.

Współpracownicy organizacji Kiva, zajmują się docieraniem do ludzi, którzy chcą zmienić swój los i stworzyć sobie miejsce pracy – założyć własną firmę. Są to niewielkie przedsięwzięcia, jak własny sklep spożywczy lub mała restauracja. Kiva oferuje im mikropożyczki, w które zainwestować może każdy. Pożyczyć można komuś już nawet 25 dolarów. Czas spłaty takiego kredytu wynosi z reguły od 6 miesięcy do roku. Po tym okresie pieniądze można przekształcić w następny kredyt dla kogoś innego.
 / Fot. Screen ze strony www.kiva.org
Jako pożyczkodawca ma się dostęp do informacji online, gdzie aktualnie znajdują się pieniądze. Z każdą spłaconą ratą otrzymuje się informującego o tym e-maila. Ważne jest równieżto, że samemu można dokonać wyboru komu i ile chce się pożyczyć.

Organizacja w pełni utrzymuje się z dotacji. Każdy, tuż przed dokonaniem płatności, zostaje poproszony o wpłatę na rzecz fundacji, z reguły 10 proc. wkładu. Jeśli użycza się 50 dolarów to dotacja nie przekroczy 5 dolarów. Wszystko odbywa się w bardzo transparentny sposób - zawsze wiemy, gdzie obecnie znajdują się nasze pieniądze.

Kiva dokonuje sporej selekcji przy wyborze potencjalnych kredytobiorców. To ludzie, którzy naprawdę potrzebują tych pieniędzy, żeby nareszcie stanąć na własnych nogach. Każdy może spełnić czyjeś wielkie marzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.03.2009 22:02

Zaiste zacna działalność i godna wszelkiego poparcia oraz rozgłoszenia


lecz niech mi ktoś wyjaśni dlaczego w wydawało by się tragicznie biednych krajach do otwarcia małego sklepiku wystarczy kilkadziesiąt dolarów a w naszej trochę bogatszej Polsce potrzeba na ten sam cel co najmniej kilku jak nie kilkunastu tysięcy dolarów.
Dla dociekliwych podpowiedź tam (w krajach normalnych) po otwarciu sklepiku nie nawiedzi Cię zgraja badyt.... tfu urzędników żądających byś im zapłacił za wydanie 200 zgód 50 koncesji i 500 innych papierków które Tobie i Twoim klientom są całkowicie obojętne (czytaj zbędne) ale bez nich prowadzić sklepu nie wolno a do tego wszystkiego największy bandyt.... znaczy jak by to powiedzieć delikatniej złodziej (czytaj zus) czy zarobisz coś czy nie każe Ci płacić blisko 900 zł na miesiąc za nic bo tak naprawdę niczego w zamian nie gwarantuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O Noblu za opracowanie podobnej działalności słyszałem, ale dobrze jest dowiedzieć się, że można pomóc samemu... (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.