Facebook Google+ Twitter

Pomóż sztuce trafić do cioci!

Masz zamiar wysłać kolejnego e-maila lub sms-a? Zmień plany, napisz kartkę do znajomych i "Pomóż sztuce trafić do Cioci".

"Muzyczna maszyna" - instalacja na szybie samochodu. fot. Krzysztof Grzegorek / Fot. Zoja ŁucewiczPierwsza kartka pocztowa została wydana i wysłana w 1869 roku w Austrii. Od tamtego czasu taka forma korespondencji stała się niezmiernie popularna. Pierwsze "pocztówki" opatrzone nadrukiem w języku niemieckim "Correspondenz - Karte", z biegiem czasu pojawiły się jednak w światowym obrocie. Dziś jednak tracą na znaczeniu.

Dlatego też w dniach 30 czerwca - 5 lipca, w godz. od 12 do 19, w Galerii Zoya możemy wziąć udział w drugiej edycji akcji "Pomóż sztuce trafić do Cioci". - Wpadłem na prosty sposób przybliżenia takich miejsc, jak galerie sztuki, człowiekowi z zewnątrz, a jednocześnie przypomnienia nam wszystkim, jak wygląda zwykła kartka pocztowa - mówi właściciel galerii, Dariusz Żukowski.

Co należy zrobić, aby zostać uczestnikiem akcji? - Wystarczy nas odwiedzić, pamiętać adres najbliższych, nakleić znaczek i wrzucić kartkę do skrzynki - tłumaczy Żukowski.

14 February. HAPPY St. Valentine Day". / Fot. Tsesler"14 february. HAPPY St. Valentine Day" / Fot. TseslerPrzyszli nadawcy i odbiorcy kartek będą mogli m.in. zapoznać się ze sztuką białoruską i polską. - Chcemy pokazać reprodukcje prac Zoji Łucewicz, Tseslera czy grupy Tworzywo (laureaci "Paszportu Polityki" w 2006 roku - przyp. red.). Zwłaszcza prace Tseslera, to rodzaj tych prac, które były bardzo popularne w samej Białorusi, a teraz, przez samego autora, są wprowadzane w nowe realia - dodaje Żukowski.

Ubiegłoroczna akcja cieszyła się dość dużym zainteresowaniem. Wysłano ponad 140 kartek, wiele z nich dotarło za granice Polski. Właściciel Galerii Zoya uważa, że przysłowiowa "ciocia", to taka osoba, która mieszka poza miastem, nie zawsze ma czas lub ochotę oglądać miejskie galerie, stąd też nazwa akcji. Przede wszystkim należy pamiętać o innych, bliskich nam osobach, a przy okazji pomóc im trafić do sztuki.

Bezpłatne kartki pocztowe czekają na każdego do soboty wieczór.

Galeria ZOYA
ul. Kopernika 32 m. 8
Warszawa
www.zoya.art.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

"wysłałem" bez pytajnika

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł, to już sprawa autorów wystawy:) Ja nawet dałem inny, ale udana interwencja redaktora prowadzącego pozwoliła utrzymać dobry tytuł :)

A, ja już nawet otrzymałem kartkę, którą sam do siebie wysłałem? Fasola robił podobne rzeczy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna sprawa Jakubie, Podoba mi sie pomysł, artykuł i daje Ci plusa za zajefajny tytuł!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W polu Autor wpisałem Zoja Łucewicz (wykonała instalację na szybie), natomiast w opsie umieściłem info o wykonawcy zdjęcia tej instalacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za debiut :)
""Muzyczna maszyna" - instalacja na szybie samochodu. fot. Krzysztof Grzegorek / Fot. Zoja Łucewicz" Kto więc jest autorem tej fotografii Grzegorek czy Łucewicz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.07.2008 10:38

(+) Plusik za debiut :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótkkie, bo w wsumie takie miało być. Obiecuję, że w przyszłości opublikuję większe formy. Reportaż jest tym gatunkiem, który kocham, więc w niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się ciekawych tematów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.07.2008 10:19

Do cioci to juz może nie wyślę, ale może do młodszej części rodziny ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie krótko, ale sama idea niezwykła. Sztuka na kartkach pocztowych! Pomysł rewelacyjny :)

+ za wyszukanie informacji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.