Facebook Google+ Twitter

Pomóżmy dzieciom świata!

Właśnie dotarł do czytelników trzeci tegoroczny numer "Misyjnych Dróg", dwumiesięcznika wydawanego przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Hasło przewodnie tego wydania brzmi: "Pomóc dzieciom świata".

Na okładce "Misyjnych Dróg" trzyletnie indyjskie dziecko kruszy kamienie, pracując w ten sposób na utrzymanie rodziny. / Fot. KNA-Bild / repr.K. KrzakPodobnie jak poprzednie, tak i ten numer "Misyjnych Dróg"przynosi wiele interesujących relacji o działalności misjonarzy, pracujących w najbardziej odległych i zaniedbanych społecznie oraz gospodarczo regionach naszego globu. Większość artykułów poświęconych jest tym razem sytuacji najmłodszych obywateli tzw. "Trzeciego Świata", czyli dzieci. Dowiadujemy się, że według szacunkowych danych UNICEF-u na całym świecie w dużych miastach żyje ponad 100 milionów dzieci ulicy.

Ich podstawowym celem jest przetrwanie. Dlatego żebrzą, a że bieda dotyka większość obywateli ich krajów - kradną. Śpią w melinach, gdzie piją alkohol i w prymitywny sposób odurzają się oparami benzyny. Tak dzieje się choćby w stolicy Angoli i Luandzie, o czym pisze redaktor naczelny "MD", o. Alfons Kupka. Nie lepiej jest w Peru. - Są tam rodziny wielodzietne, małżeństwa często rozbite, dotknięte alkoholizmem. Rodzice wychodzą na cały dzień w poszukiwaniu pracy - czytamy w korespondencji Haralda Oppitza. - Dzieci pozostają same, bo brak szkół. Idą na poszukiwanie czegoś do jedzenia, najczęściej za pieniądze otrzymane za czyszczenie butów, często żebrzą lub kradną.

Nie do przecenienia jest zatem praca misjonarzy, którzy założyli w Cuzco całodniową szkołę, przyjmującą w pierwszej kolejności właśnie dzieci ulicy. Oprócz sztuki czytania i pisania, uczą się tam one praktycznych umiejętności, takich jak choćby produkcja pamiątek z drewna, blachy lub gliny, które potem mogą sprzedawać turystom. Nabywają też umiejętności wypiekania bułek i ciastek, zdobywając w ten sposób podstawy przyszłego zawodu. Niestety, zapotrzebowanie na tego rodzaju placówki jest dużo większe niż możliwości misjonarzy. Możemy pomóc im i głodującym dzieciom, chociażby poprzez wykupienie prenumeraty "Misyjnych Dróg". Roczna opłata z kosztami wysyłki wynosi zaledwie 18 złotych ! Szczegóły można znaleźć na stronie www.misyjnedrogi.pl.

Numer majowo - czerwcowy przynosi również sporo informacji na temat VII Krajowego Kongresu Misyjnego Dzieci, który w dniach 6 - 7 czerwca tego roku odbędzie sie w Krakowie - Łagiewnikach, dla uczczenia 150-lecia Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Polsce. Przebiegać on będzie pod hasłem: "Od Bałtyku po gór szczyty jesteśmy misjonarzami Jezusa".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

najpierw pomóżmy dzieciom Polski

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Misje to zapomniane narzędzie dobrych ludzi. Dzięki za info.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.