Facebook Google+ Twitter

POMÓŻMY JULCE, której guz odebrał dzieciństwo!!!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-15 18:37

Poznajmy historię dziesięcioletniej Julki z Kalisza,której zdrowie teraz zależy głównie od tego, czy znajdą się środki finansowe na dalsze leczenie i rehabilitację.

Julia jeszcze 2 lata temu była zdrową, pełną energii i radości dziewczynką. Wszystko zmieniło się w styczniu 2013r. kiedy po feriach zimowych miała wrócić do szkoły, nawracające bóle głowy zostały w kilka dni zdiagnozowane jako guz móżdżku.

Błyskawiczna operacja w szpitalu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i nadzieja, że będzie dobrze, niestety stało się inaczej. Po operacji Julka była w ciężkim stanie; przez 2,5 miesiąca nie było z nią żadnego kontaktu poza uściskiem dłoni, nie potrafiła mówić, poruszać się, jeść. Karmiona była przez sondę, co więcej- kilka tygodni po operacji wystąpiło wodogłowie zagrażające funkcjonowaniu mózgu. Oznaczało to kolejny zabieg, tym razem wszczepienia zastawki. Rokowania – długotrwały powrót do zdrowia.

Aktualnie dzięki sile i wytrwałości oraz ciężkiej pracy wielu wspaniałych ludzi Julia powoli wraca do zdrowia.

Pół roku po operacji została odłączona sonda; Julka zaczęła normalnie jeść, później mówić, co prawda w spowolnionym tempie. Najważniejsze jednak jest to, że powróciła zdolność mówienia. Nie byłoby to możliwe bez ciągłych ćwiczeń.

Na chwilę obecną – Julka wciąż nie chodzi z uwagi na ogromne zaburzenia równowagi. Przed nią wciąż wiele żmudnych ćwiczeń, trudu i wysiłku. Wszystko to wymaga dużych nakładów finansowych, ponieważ Julka korzysta z pomocy wielu specjalistów, m.in. z zakresu rehabilitacji metody NDT Bobath i PNF, terapii metodą czaszkowo-krzyżową, logopedii, neurologopedii, socjoterapeutyki, psychopedagogiki, okulistyki oraz neurologii.

Pomimo wysiłków, rodzice nie są w stanie zapewnić Julce wystarczającej rehabilitacji, dzięki której ma szanse na lepsze życie i tak bardzo wyczekiwany powrót do zdrowia.

Dlatego prosimy Państwa o pomoc!

Na stronie siepomaga.pl została uruchomiona zbiórka dla Julki gdzie wraz z jej rodzicami zbieramy na gorset i turnus rehabilitacyjny. Jeśli możecie wspomóc tę szlachetną akcję choćby wpłatą 5 zł, nie wahajcie się.

Liczy się każda złotówka,wystarczy kliknąć w link: http://www.siepomaga.pl/guz/a> i każdy może wpłacić dowolną kwotę, klikając “Wesprzyj”.

Wpłat dokonywać można również na konto Fundacji Dzieciom Pomagaj.

Dane do przelewu:
Fundacja Dzieciom POMAGAJ,Wolica,ul.Radosna 1,62-872 Godziesze Małe Nr konta bankowego: BZWBK 74 1090 1128 0000 0001 0792 8671
W tytule: darowizna dla Julki Jaśkiewicz.
(Anna Jaśkiewicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.