Facebook Google+ Twitter

Pomóżmy koledze dziennikarzowi, który walczy o życie

45-letni Krzysiek Michalski, dziennikarz, opozycjonista, współzałożyciel Federacji Młodzieży Walczącej w regionie Kutno-Płock, wieloletni pracownik Radia Łódź, zmaga się z nowotworem mózgu.

Krzysztof Michalski. Pomóżmy mu wygrać z chorobą. / Fot. Adrian JasińskiW tej chwili przechodzi chemioterapię, ale dalsze leczenie jest bardzo drogie: miesięczne koszty, których nie refunduje NFZ, sięgają kilku tysięcy złotych. W ciągu roku suma osiąga niebotyczne rozmiary.

- Krzysztof jest nie tylko wspaniałym mężem i ojcem, jest również osobą pełną empatii, chętnie niosącą pomoc drugiemu człowiekowi, dziś niestety sam jej potrzebuje. Nie pozostawajmy obojętni, pomóżmy wygrać Krzyśkowi z chorobą - apelują przyjaciele chorego.

Przez wiele lat był bardzo lubianym dziennikarzem radiowym w Kutnie, redaktorem naczelnym płockiego Radia "Boss", współpracownikiem I i III Programu Polskiego Radia, działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Toruniu i członkiem NSZZ „Solidarność” Ziemi Kutnowskiej, ostatnio pracownikiem Radia Łódź. Angażował się wielokrotnie, wykorzystując za oręż media, w dziesiątki akcji charytatywnych, mających na celu pomaganie poszkodowanym przez los ludzi.

Wspierał bezinteresownie innych, teraz sam potrzebuje wsparcia.

Lokalne środowiska, związane z dziennikarstwem i kulturą już zwarły szeregi, aby pomóc Krzyśkowi w walce z chorobą. Zorganizowano do tej pory kilka koncertów charytatywnych i zbiórek pieniędzy na realizację kosztownego leczenia.

Dzięki internetowi dziennikarska brać nie musi jednak ograniczać swych wysiłków wyłącznie w sferze lokalnych działań. Niechaj prośba o wsparcie dla tego świetnego dziennikarza i wspaniałego kolegi zatoczy szersze kręgi.

Więcej informacji o Krzyśku Michalskim:
Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej
Niezależna.pl
TVP Łódź

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.