Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17578 miejsce

Pomóżmy malutkiej Weronice w rehabilitacji

W ubiegłą niedzielę odbył się koncert charytatywny dla Weroniki - dziewczynki chorej na dziecięce porażenie mózgowe. My też możemy pomóc tej malutkiej istotce w jej dalszej rehabilitacji.

maleńka Weronika / Fot. Adam SęczkowskiW niedzielę 5 kwietnia odbył się koncert, którego organizatorem była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AMI ze Zduńskiej Woli, której Weronika jest podopieczną. Pomysłodawcą i producentem koncertu był Andrzej Heniuk. Podczas koncertu w Hali Wytwórnia w Łodzi wystąpili: Bogusław Mec, Justyna Majkowska (która jest Ambasadorem Fundacji AMI i wspiera ją w działaniach dla dobra dzieci), chór Gospel pod patronatem Andrzeja Heniuka, Krzysztof Cwynar, Studio Piosenki "PROForum" Teresy Stokowskiej-Gajdy, szkoła tańca Lilla House, Jan Riemen, Emilia Piorek, Aleksandra Suchacka, Mateusz Stachura, Aleksandra Henkiel-Jachowicz oraz Justyna Michalik. Koncert był bardzo udany, a publiczność zachwycona bogactwem repertuaru, gromkimi brawami nawoływała artystów na scenę.
szkoła tańca Lilla House / Fot. fundacja "Ami"
Bilet wstępu kosztował jedynie 10 zł, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rehabilitację Weroniki.
Po tak udanym koncercie wiele osób pragnie nadal pomagać dziewczynce.

Weronika urodziła się jako jedno z trojaczków w 29 tygodniu ciąży. Dzisiaj ma 2 lata i 8 miesięcy. Bracia dziewczynki są zdrowi, jednak ona nie miała tyle szczęścia, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.
- Chłopcy bardzo troszczą się o chorą siostrę. Wszystkim się z nią dzielą, wcale nie są o nią zazdrośni - opowiada Fundacji AMI mama Weroniki.

Na jednym z turnusów rehabilitacyjnych w sierpniu 2008 roku spotkała terapeutów z Fundacji ,,AMI˝. Wtedy zapaliło się światełko w tunelu. Weronisia, mimo choroby, jest ładną, pogodną i zawsze uśmiechniętą dziewczynką. Mając dwa lata i dwa miesiące była dzieckiem leżącym o dużej spastyczności czterokończynowej, podtrzymywanym w pozycji siedzącej, nie trzymała głowy, nie przekręcała się z pleców na brzuch. Dzięki intensywnej i regularnej terapii neueuro-sensorycznej integracji odruchów i rozwoju ruchowego, prowadzonej przez Fundację,,AMI˝, przy wytrwałej pracy rodziców w domu, w ciągu 4 miesięcy miesięcy udało się osiągnąć znaczny postęp.studio piosenki PROFORUM / Fot. Fundacja "Ami"

Mnóstwo radości rodzicom i dziadkom Weroniki dało to, że teraz dziewczynka w pozycji siedzącej trzyma głowę, sama się przekręca i zmienia pozycję ciała. Terapia taktylna, neurostrukturalna i praca z odruchem ochrony ścięgien przyniosła znaczne zmniejszenie spastyczności i ogólny rozwój psychoruchowy. Praca z balansem obrotem sekwencyjnym ciała umożliwiła dziewczynce większy zakres ruchu. Jednak potrzebna jest dalsza intensywna rehabilitacja oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, co umożliwi jej jak najlepszy start w życiu.

Weronice oraz innym dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja AMI może pomóc wpłacając 1 procent. Wystarczy w deklaracji PIT wpisać:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AMI
KRS 0000246136

Justyna Majkowska / Fot. fundacja "AMI"
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AMI od 2005 roku pomaga dzieciom prowadząc terapie różnymi metodami, dodatkowo wspierając je kynoterapią. Od 2008 roku współpracuje z Międzynarodowym Instytutem dr Svietłany Masgutowej. Praca terapeutyczna metodami dr Masgutowej daje duże efekty, czego przykładem jest właśnie mała Weronika.

Można wesprzeć również Weronikę wpłacając darowizną na konto Fundacji:
Nr: 35 9279 0007 0031 9870 2000 0010 z darowizną na rehabilitację Weroniki Jaśkowiak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.