Facebook Google+ Twitter

Pomóżmy niebu - nie zakrywajmy gwiazd

Pilnie poszukiwani są redaktorzy oraz współpracownicy do prowadzenia Portalu Internetowego www.ciemneniebo.pl oraz Programu Ciemne Niebo. Ale to nie wszystko. Redaktorzy portalu mają niespodziankę!

Ciemne Niebo / Fot. logoSztuczne oświetlenie staje się coraz bardziej uciążliwe, a najbardziej doświadczają tego obserwatorzy nocnego nieba i nocnej fauny. Starają się powstrzymać zanieczyszczenie światłem, dlatego publikują informacje dotyczące niepokojących zjawisk. Swoimi spostrzeżeniami dzielą się na łamach periodyków specjalistycznych, w organizacjach tematycznych, udzielają się na forach internetowych, a także podczas imprez naukowych.

Ty też możesz podzielić się swoją wiedzą!

Redaktorzy portalu www.ciemneniebo.pl proponują współpracę na zasadzie wolontariatu.
- Szukamy osób, które być może swoją postawą i działaniami w środowisku lokalnym / regionalnym, czy nawet krajowym, poruszyły temat zanieczyszczenia światłem, a być może przyczyniły się do zachowania nocnego nieba pełnego gwiazd. Mile widziane będą osoby, które chciałyby wziąć udział w pracach programu: współorganizowania szkoleń, konferencji, sympozjów, w przygotowaniu materiałów informacyjnych, udziale w zjazdach... – informuje red. Piotr Nawalkowski

Jeśli zwracasz uwagę na problem zanieczyszczenia światłem w Polsce, być może robisz i lubisz wykonywać nocne zdjęcia oświetlenia (zarówno tego prawidłowego jak i błędnego), nocnego nieba pełnego gwiazd, a także tzw. „pomarańczowych nocy” - podziel się swoją wiedzą i przyłącz się do Programu Ciemne Niebo.

Przywileje dla zainteresowanych!
- Jako organizacja pożytku publicznego mamy również kilka przywilejów dla osób, które zechciałyby czynnie włączyć się w prace naszego Stowarzyszenia POLARIS - OPP, w tym na zasadach pełnego członkostwa. Jakie przywileje z tego wynikają, może przybliżyć załącznik „Przyłącz się”. Stowarzyszenie POLARIS – OPP jest bowiem organizacją o bardzo szerokim spektrum działania, a tematyka ciemnego nieba w szczególności leży nam „na sercu” - informuje red. Piotr Nawalkowski.

PRZYŁĄCZ SIĘ

Mała niespodzianka!

Dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką, redaktorzy portalu www.ciemneniebo.pl mają małą niespodziankę. Osobie, która jako pierwsza zgłosi się do współpracy, bądź nadeśle ciekawe zdjęcia dotyczące ochrony ciemnego nieba, redaktorzy zasponsorują bezpłatny pobyt w siedzibie organizacji w Beskidach w postaci „Weekendu pod Ciemnym Niebem”. Koszt takiego weekendu to ok. 140 zł. Zgłoszenia należy nadsyłać mailem: ciemneniebo@op.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobra inicjatywa. Zanieczyszczanie światłem i marnotrawienie elektryczności pozbawia nas przyjemnych widoków w przestrzeni kosmicznej w czasie wieczornych spacerów. A i astronomowie mają też z tym problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatni weekend lata z ciemnym niebem: http://www.ciemneniebo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=143&Itemid=31

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.09.2009 14:04

....i ja również, wprawdzie się nie zgłaszam, ale popieram szczerze inicjatywę! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inicjatywa bardzo ciekawa . Jest tylko pewien mankament, zeby nie wyszlo ze na noc beda latarnie demontowane;) Ale kampania edukacyjna i wmiare mozliwosci ograniczyc wplyw "oswietlenia" - nie tylko dla nieba a raczej dla calego srodowiska;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wprawdzie się nie zgłaszam, ale popieram inicjatywę :) Przydałaby się też ;) ładniejsza pogoda, bo obserwacja nieba zasnutego chmurami nie ułatwiłaby zadania nawet Galileuszowi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.